0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Nieodpłatne przekazanie przedsiębiorstwa pomiędzy małżonkami a podatki

Nieodpłatne przekazanie przedsiębiorstwa pomiędzy małżonkami w ustroju wspólności majątkowej może być korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia podatkowego, o ile spełnione są określone warunki. Należy jednak pamiętać o ewentualnych wyjątkach.

19 lutego 2025

Podatki dochodowe

Spółka z o.o. powstała z przekształcenia – skutki podatkowe

Spółka z o.o. powstała z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej zachowuje ciągłość działalności i obowiązki podatkowe. Może wybrać estoński CIT, ale nie skorzysta z obniżonej stawki 10%. Sprawdź kluczowe zasady i skutki podatkowe.

18 lutego 2025

Prowadzenie biznesu

Prowadzenie działalności w mieszkaniu a korzyści

Prowadzenie działalności w mieszkaniu jest często spotykanym rozwiązaniem stosowanych przez młodych przedsiębiorców. Sprawdź, jak prowadzenie firmy we własnym domu pozwoli Ci obniżyć zobowiązania podatkowe względem urzędu skarbowego.

18 lutego 2025

Transakcje zagraniczne

Rozliczenie zaliczki na poczet importu usług, do którego nie doszło

Rozliczenie zaliczki na poczet importu usług wiąże się z koniecznością odpowiedniego rozliczenia VAT. Co w przypadku, gdy usługa nie zostanie ostatecznie zrealizowana? Sprawdź, szczegóły w artykule i dowiedz się, jak postępować w takim przypadku.

18 lutego 2025

Transakcje zagraniczne

Usługa spedycyjna wykonana przez zagraniczną firmę

Usługa spedycyjna nabyta przez polskiego podatnika wiąże się z koniecznością rozliczenia VAT tylko wtedy, gdy miejscem opodatkowania jest Polska. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Przeczytaj artykuł, aby poznać więcej informacji!

18 lutego 2025

Środki trwałe

Likwidacja środka trwałego zniszczonego w powodzi – skutki podatkowe

Likwidacja środka trwałego zniszczonego w powodzi może pozwolić na zaliczenie nieumorzonej wartości do kosztów podatkowych. Kluczowe jest spełnienie warunków ustawowych oraz właściwa dokumentacja likwidacji. Jak prawidłowo to rozliczyć? Sprawdź!

17 lutego 2025

Ordynacja podatkowa

Pożyczka udzielona spółce przez osobę trzecią – czy trzeba płacić PCC?

Pożyczka udzielona spółce przez osobę trzecią podlega opodatkowaniu PCC, jednak w niektórych sytuacjach może zostać zwolniona z tego obowiązku. Sprawdź, czy Twoja spółka może skorzystać ze zwolnienia. Przeczytaj artykuł!

17 lutego 2025

Transakcje zagraniczne

Podatek od wyjścia - przeniesienie majątku do innego kraju UE

Czym jest podatek od niezrealizowanych zysków (inaczej podatek od wyjścia)? W jakiej sytuacji może dojść do podwójnego opodatkowania i jak go uniknąć? Na czym polega metoda step-up i jakie są praktyczne metody jej zastosowania? Sprawdź!

17 lutego 2025

Podatki dochodowe

Sprzedaż na Vinted - kiedy należy założyć działalność gospodarczą?

Sprzedaż na Vinted może obejmować zarówno sprzedaż pojedynczych przedmiotów, jak i regularną działalność handlową. W zależności od skali i charakteru sprzedaży, przychód z tego tytułu może być różnie klasyfikowany na gruncie podatkowym. Sprawdź!

17 lutego 2025

Księgowość firm

Wystąpienie wspólnika ze spółki z o.o. – sprzedaż udziałów czy umorzenie?

Wystąpienie wspólnika ze spółki z o.o. przez umorzenie udziałów wymaga odpowiedniego ujęcia w księgach rachunkowych. Tekst omawia zasady ewidencji księgowej nabycia, umorzenia oraz finansowania udziałów, wskazując na skutki podatkowe i bilansowe.

14 lutego 2025

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów