Ostatnie artykuły autora:
Cesja praw z umowy deweloperskiej na gruncie VAT
Cesja praw z umowy deweloperskiej może podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Czy wiesz, jakie jest stanowisko fiskusa oraz sądów administracyjnych w tej kwestii? Jaką stawkę VAT zastosować do takiej transakcji? Wyjaśniamy w artykule!
1 lipca 2024
Sprzedaż nieruchomości mieszkalnej przez spółkę cywilną a podatki
Sprzedaż nieruchomości mieszkalnej przez spółkę cywilną niesie specyficzne wyzwania podatkowe. Poznaj kluczowe aspekty opodatkowania i obowiązki wspólników przy takiej transakcji i sprawdź kiedy i na jakiej podstawie nie zapłacisz podatku dochodowego!
1 lipca 2024
Sprzedaż prawa do przyszłego zysku na gruncie VAT
Katalog czynności opodatkowanych podatkiem VAT jest dużo szerszy niż standardowa dostawa towarów i usług. Czy sprzedaż prawa do przyszłego zysku powinna zostać opodatkowania podatkiem od towarów i usług? Przeczytaj w artykule i poznaj więcej informacji!
28 czerwca 2024
Sprzedaż licencji na muzykę - jaka stawka ryczałtu?
Sprzedaż licencji na muzykę może odbywać się w ramach prowadzenia działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Czy wiesz, jak ustalić prawidłową stawkę VAT dla tego typu sprzedaży? Wyjaśniamy w artykule!
28 czerwca 2024
Odpowiedzialność fundacji rodzinnej i fundatora za podatki
Fundacja rodzinna jak wynika z jej definicji to osoba prawna utworzona w celu gromadzenia mienia, zarządzania nim oraz spełniania świadczeń na rzecz beneficjentów. Jak natomiast wygląda odpowiedzialność fundacji rodzinnej za podatki? Przeczytaj i sprawdź!
28 czerwca 2024
Dane objęte tajemnicą skarbową - kiedy można je podać do wiadomości publicznej?
Dane objęte tajemnicą skarbową niekiedy mogą być udostępniane podmiotom trzecim takim jak prokuratura, czy ABW. Czy możliwe jest jednak podawanie do publicznej wiadomości danych objętych tajemnicą skarbową? Sprawdź, kiedy taka sytuacja może mieć miejsce!
27 czerwca 2024
Dokumentacja cen transferowych - co grozi za jej brak?
W przypadku podmiotów powiązanych dokonujących pomiędzy sobą transakcji konieczna może okazać się dokumentacja cen transferowych. Czy wiesz, co grozi za brak jej sporządzenia oraz niezłożenie informacji o cenach transferowych, gdy ta jest wymagana?
27 czerwca 2024
Należyta staranność przy poborze zaliczki na podatek – obowiązki płatnika
Należyta staranność przy poborze zaliczki na podatek jest kluczowa dla uniknięcia odpowiedzialności płatnika. Poznaj przepisy, które nakładają na płatników obowiązek dokładnej weryfikacji szczególnie przy zatrudnieniu nierezydentów!
27 czerwca 2024
Wypłata zysku spółki komandytowej w trakcie roku - rozliczenie
Wspólnicy spółki komandytowej mogą otrzymywać w trakcie roku zaliczki na poczet przyszłego zysku. Jak wygląda wypłata zysku spółki komandytowej w trakcie roku? Sprawdź, jakie stanowisko w tej sprawie obejmują organy podatkowe i sądy administracyjne!
26 czerwca 2024
Różnice kursowe powstałe w okresie zawieszenia działalności a podatek dochodowy
W trakcie zawieszenia działalności gospodarczej przedsiębiorca może nadal przyjmować należności oraz regulować zobowiązania powstałe przed zawieszeniem. Sprawdź, jak w związku z tym rozliczyć różnice kursowe powstałe w okresie zawieszenia działalności!
26 czerwca 2024
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT UE (elektroniczna)
Najchętniej czytane
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?
- Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?
- Skala podatkowa 2024 a kwota wolna od podatku w 2024 roku
- Uregulowanie zawodu księgowego w Polsce - stanowisko Prezesa zarządu SKwP
- Najniższa emerytura 2024 - ile wynosi minimalna emerytura w Polsce?
Wzory dokumentów