Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Zakup wieczystego użytkowania gruntu a PCC - czy jest opodatkowane?

Zakup wieczystego użytkowania gruntu a PCC stanowi kluczowe zagadnienie w kontekście określenia podatku PCC. Wynika to z tego, że prawo użytkowania wieczystego może podlegać pod podatek PCC w przy transakcjach sprzedaży. Dowiedź się więcej z artykułu!

7 marca 2024

Podatki dochodowe

Zmiana formy opodatkowania na CIT estoński w trakcie roku

W przypadku estońskiego CIT-u możliwa jest zmiana formy opodatkowania spółki nie tylko po zakończeniu roku. Sprawdź, jakich procedur na gruncie sprawozdawczym należy dopełnić, aby możliwa była zmiana formy opodatkowania na CIT estoński w trakcie roku.

6 marca 2024

Podatki dochodowe

Przejęcie długu - czy wywołuje skutki w podatku dochodowym?

Prawo cywilne pozwala na przejęcie długu, co oznacza, że inna osoba może stać się dłużnikiem w miejsce pierwotnego dłużnika. W kontekście podatku dochodowego PIT powstaje pytanie, jakie są skutki podatkowe takiej operacji dla obu stron. Sprawdź!

6 marca 2024

Podatki dochodowe

Dywidenda wypłacona spadkobiercom a podatek dochodowy

W przypadku, gdy dywidenda należna zmarłemu udziałowcowi nie została wypłacona przed jego śmiercią, to prawa do niej automatycznie przechodzą na jego spadkobierców. Sprawdź, czy dywidenda wypłacona spadkobiercom podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym!

5 marca 2024

Podatki dochodowe

Proptrading - czym jest i jak opodatkować przychód z takiej działalności?

Proptrading to nowa i coraz bardziej popularna metoda zarabiania, która staje się przedmiotem zainteresowania podatników. W związku z tym wyjaśniamy, jak należy dokonywać rozliczeń podatkowych przychodów pochodzących z proptradingu. Sprawdź!

4 marca 2024

Ewidencje księgowe

Obowiązki ewidencyjne przy najmie prywatnym a wykaz środków trwałych

Jakie obowiązki ewidencyjne przy najmie prywatnym spoczywają na podatnikach? Czy podatnicy przy najmie prywatnym mają obowiązek prowadzenia wykazu środków trwałych? Czy w przypadku najmu prywatnego koniecznym jest prowadzenie ewidencji przychodów? Zobacz!

4 marca 2024

Podatek VAT

Rachunek VAT - dla kogo jest obowiązkowy?

Sprawdź, kiedy rachunek VAT jest obowiązkowy, czy można posiadać kilka takich rachunków oraz czy możliwe jest przekazywanie środków pieniężnych pomiędzy rachunkami VAT. Dowiedz się, czy przelewy między rachunkami VAT podlegają opodatkowaniu?

1 marca 2024

Podatek VAT

Sprzedaż samochodu na części przez VAT-marża - ogólne zasady

Procedura VAT-marża jest atrakcyjną opcją dla podatników, oferując opodatkowanie od różnicy między ceną nabycia a ceną sprzedaży. Często mechanizm ten jest stosowany do sprzedaży samochodów. Czy sprzedaż samochodu na części przez VAT-marża jest możliwa?

1 marca 2024

Podatki dochodowe

Umorzenie kary umownej – czy oznacza powstanie przychodu w CIT?

Kary umowne to element umów biznesowych. Ich celem jest zabezpieczenie interesów wierzyciela, jednak nie zawsze dochodzi do ich egzekwowania, bowiem wierzyciel może dokonać umorzenia. Czy umorzenie kary umownej oznacza powstanie przychodu podatkowego CIT?

29 lutego 2024

Księgowość firm

Zawieszenie działalności gospodarczej z datą wsteczną - czy jest możliwe?

Każdy przedsiębiorca ma prawo do zawieszenia działalności gospodarczej. Zawieszenie działalności odbywa się na podstawie odpowiedniego wpisu w danym rejestrze. Czy możliwe jest zawieszenie działalności gospodarczej z datą wsteczną? Odpowiadamy w artykule!

28 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów