Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Podatek VAT

Leasing finansowy - skutki podatkowe

W praktyce przedsiębiorcy w celu sfinansowania zakupu majątku firmowego bardzo często sięgają po leasing. Czym jest leasing finansowy oraz jak ustalić wartość początkową wykupionego przedmiotu leasingu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

9 kwietnia 2019

Podatek VAT

Faktura wystawiona przez pomyłkę - jak skorygować?

Czy faktura wystawiona przez pomyłkę może zostać anulowana? Okazuje się, że sposób naprawienia tego błędu zależy od momentu, w którym go zauważono. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy faktura wystawiona przez pomyłkę może zostać anulowana!

1 lutego 2022

Podatki dochodowe

Leasing operacyjny - skutki podatkowe

W praktyce często zdarza się, że przedsiębiorcy używają w działalności gospodarczej rzeczy na podstawie umów. Wśród nich bardzo popularną formą jest leasing operacyjny. Czy można dokonać sprzedaży rzeczy leasingobiorcy po zakończeniu umowy? Sprawdź!

22 grudnia 2019

Podatek VAT

Kwartalne rozliczenie VAT, czyli w jaki sposób zaoszczędzić

Od 2017 roku możliwość składania deklaracji VAT kwartalnie została znacznie ograniczona. Ta forma rozliczeń może przynieść firmie spore oszczędności. Zobacz, jakie zmiany wprowadzono i kto będzie miał prawo zastosować kwartalne rozliczenie VAT.

1 lutego 2017

Ordynacja podatkowa

Postępowanie podatkowe - o jakich zasadach należy pamiętać

Postępowanie podatkowe jest jedną z czynności wzbudzającą niepokój wśród większości przedsiębiorców. Przeczytaj i sprawdź, co tak naprawdę ma na celu wszczęcie postępowania, jakie są jego etapy i czy można odwołać się od decyzji wydanej przez urzędnika!

8 kwietnia 2022

Transakcje zagraniczne

Zakup towarów z UE przez nievatowca - obowiązki formalne

Zakup towarów z UE przez nievatowca może okazać się problematyczny dla wielu przedsiębiorców. Przeczytaj, czy nievatowiec musi wykazać podatek VAT z tego typu transakcji. Dowiedz się też, jakie deklaracje należy złożyć z tytułu zakupu towarów w UE!

26 listopada 2020

Podatki dochodowe

Płatność gotówką - jak ją poprawnie dokumentować?

Dokonujesz płatności gotówką? Czy wiesz, w jaki sposób należy udokumentować płatność gotówką oraz jakie elementy musi zawierać pokwitowanie? Czy ma wpływ na sposób księgowania? Sprawdź! Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

14 czerwca 2021

Ordynacja podatkowa

Odsetki podatkowe - wszystko co chciałbyś wiedzieć

Przedsiębiorcy, którzy nie uregulowali zobowiązań podatkowych w terminie, zobowiązani są do zapłaty odsetek podatkowych. Jak poprawnie wyliczyć odsetki podatkowe oraz kiedy nie trzeba ich płacić? Przeczytaj i sprawdź! Odpowiadamy w naszym artykule!

31 stycznia 2017

Ordynacja podatkowa

Interpretacja indywidualna - czym jest i jak ją uzyskać?

W przypadku gdy podatnicy mają wątpliwości co do wykładni przepisów podatkowych, mogą zwrócić się o wydanie interpretacji indywidualnej dla ich konkretnej sprawy. Dowiedz się czytając nasz artykuł, czym jest interpretacja indywidualna i jak ją uzyskać!

10 czerwca 2022

Samochód w firmie

Zagraniczne OC samochodu firmowego - ujęcie w KPiR

Większość przedsiębiorców wykorzystuje samochód w prowadzonej działalności. Czy wiesz, jak zaksięgować zagraniczne OC samochodu firmowego w KPiR? Jak prawidłowo ustalić wartość polisy wyrażonej w walucie obcej? Poznaj odpowiedzi czytając nasz artykuł!

17 sierpnia 2017

Podatki dochodowe

Utrata prawa do podatku liniowego - przyczyny

Podatnicy osiągający znaczne dochody często decydują się na wybór tzw. podatku liniowego. Opodatkowanie to jednak nie jest dostępne dla ogółu przedsiębiorców. Kiedy następuje utrata prawa do podatku liniowego? Przeczytaj i sprawdź! Odpowiadamy w artykule!

5 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Podmioty powiązane a obowiązek prowadzenia dokumentacji

Czy wiesz, jakie obowiązki podatkowe są nałożone na podmioty powiązane? Kiedy mamy do czynienia z takim rodzajem podmiotów? Czy konieczne jest sporządzanie dokumentacji transakcji pomiędzy powiązanymi jednostkami? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

15 marca 2021

Podatki dochodowe

Wygrane w konkursach - kiedy należy ująć je w zeznaniu rocznym?

Wiele osób bierze udział w konkursach, grach, loteriach dla zabawy i rozrywki, nie zdając sobie sprawy z tego, że wygrane w konkursach, nie tylko na organizatorze ale także na wygranym mogą tworzyć określone obowiązki podatkowe. Sprawdź!

6 marca 2022

Ordynacja podatkowa

Towary przeznaczone na nagrody w konkursie

W celu pozyskania nowych klientów oraz zwiększenia poziomu sprzedaży, przedsiębiorcy organizują konkursy w których bardzo często wykorzystują własne towary przeznaczone na nagrody. Czy wiesz, jak zewidencjonować ten fakt w KPiR? Przeczytaj nasz artykuł!

18 listopada 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów