0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

22 wyniki dla tematu: odsetki-od-zaleglosci-podatkowych

Artykuły:

Odsetki za zwłokę od zaległości podatkowych - jak obliczyć?

Zobowiązania wobec urzędów skarbowych podatnicy powinni regulować w terminach, gdyż może powstać zaległość podatkowa, od której naliczane są karne odsetki. W jaki sposób należy obliczyć odsetki za zwłokę od zaległości podatkowych? Dowiedz się więcej!

24 sierpnia 2023

Kalkulator odsetek od zaległości podatkowych

Zobowiązanie podatkowe nie zapłacone w terminie? Kalkulator odsetek od zaległości podatkowych, wyliczy należne odsetki za Ciebie!

30 czerwca 2023

Podwyższone odsetki od zaległości podatkowych - 2023

Podwyższoną stawkę odsetek za zwłokę stosuje się do zaległości w podatku od towarów i usług oraz w podatku akcyzowym powstałych od 2016 roku. Sprawdź, ile wynoszą i w jakich sytuacjach znajdują zastosowanie podwyższone odsetki od zaległości w 2023 roku.

1 stycznia 2023

Odsetki podatkowe o wartości niższej niż 8,70 zł

Nieuregulowanie zobowiązań w terminie może się zdarzyć każdemu, lecz trzeba pamiętać, że w takiej sytuacji może się to wiązać z naliczeniem dodatkowych odsetek podatkowych do zobowiązania wobec US. Sprawdź, czy zawsze trzeba zapłacić odsetki podatkowe!

19 marca 2021

Odsetki od zaległości podatkowych - na jakie konto płacić?

Na jakie konto przedsiębiorca powinien wpłacać odsetki od zaległości podatkowych oraz jaki stosować symbol?

8 czerwca 2020

Odsetki od zobowiązań podatkowych w roku 2017

Niezapłacone w odpowiednim terminie zobowiązania podatkowe nie przynoszą podatnikom korzyści - konsekwencją takich działań są odsetki od zobowiązań podatkowych, które musi zapłacić spóźniony płatnik. Sprawdź, co należy wiedzieć o odsetkach od zaległości?

30 sierpnia 2017

Odsetki podatkowe - sposób ich obliczania

Płacenie podatków to jeden z podstawowych obowiązków podatników. Niedotrzymanie obowiązujących terminów skutkuje powstaniem zaległości, od której naliczane są odsetki. Sprawdź, jak wyliczyć odsetki podatkowe oraz czy mogą być kosztem i kiedy są umarzane!

25 sierpnia 2017

Odsetki podatkowe - wszystko co chciałbyś wiedzieć

Przedsiębiorcy, którzy nie uregulowali zobowiązań podatkowych w terminie, zobowiązani są do zapłaty odsetek podatkowych. Jak poprawnie wyliczyć odsetki podatkowe oraz kiedy nie trzeba ich płacić? Przeczytaj i sprawdź! Odpowiadamy w naszym artykule!

31 stycznia 2017

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2016

Podatnicy u których powstała zaległość podatkowa mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek od tej zaległości. Sprawdź, jakie są zasady naliczania i ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w roku 2016!

1 stycznia 2016

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2015

Podatnicy u których powstała zaległość podatkowa mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek od tej zaległości. Sprawdź jakie są zasady naliczania i ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w roku 2015.

1 stycznia 2015

Odsetek od zaległości podatkowych nie ujmiesz w KPiR

Sprawdź, dlaczego odsetki podatkowe nie mogą stanowić kosztu uzyskania przychodu.

18 sierpnia 2014

Odsetki od zaległości podatkowych nie stanowią kosztu podatkowego

Terminowe opłacenie zobowiązań podatkowych nie zawsze jest możliwe dla przedsiębiorców. Najczęściej, w takiej sytuacji, mają do czynienia z odsetkami.

8 maja 2014

Opóźnienie w płaceniu podatków może być przestępstwem skarbowym

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorca jest zobligowany do regulowania w terminie wszelkich zobowiązań podatkowych.

2 kwietnia 2014

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2014

Podatnicy u których powstała zaległość podatkowa mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek od tej zaległości. Sprawdź jakie są zasady naliczania i ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w roku 2014.

1 stycznia 2014

W trakcie kontroli nie złożysz korekty!

Korektę deklaracji złożoną w trakcie kontroli podatkowej uznaje się za nieważną w zakresie, w jakim dotyczy czynności objętych kontrolą.

22 listopada 2013

Umorzenie odsetek od zaległości podatkowych

Odsetki od zaległości podatkowych można umorzyć. Sprawdź, w jaki sposób.

26 września 2013

Podwójne odsetki od zaliczki na podatek dochodowy

Aktualnie odsetki od zaległości podatkowych dotyczących zaliczek na podatek dochodowy naliczane są dopiero wówczas, gdy za dany przedsiębiorca jest zobowiązany do zapłaty zaliczki okres i nie została ona uregulowana w odpowiednim terminie.

5 lipca 2013

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2013

Podatnicy u których powstała zaległość podatkowa mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek od tej zaległości. Sprawdź jakie są zasady naliczania i ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w roku 2013.

1 stycznia 2013

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2012

Podatnicy u których powstała zaległość podatkowa mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek od tej zaległości. Sprawdź jakie są zasady naliczania i ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w roku 2012.

1 stycznia 2012

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2011

Podatnicy u których powstała zaległość podatkowa mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek od tej zaległości. Sprawdź jakie są zasady naliczania i ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w roku 2011.

1 stycznia 2011

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów