0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Bon turystyczny dla emerytów i rencistów

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Bon turystyczny funkcjonuje od połowy poprzedniego roku. Jest to świadczenie wspierające branżę turystyczną, która mocno ucierpiała z powodu pojawienia się epidemii koronawirusa. Grupa beneficjentów jest sztywno określona w ustawie, jednakże senatorzy chcą ją poszerzyć o osoby pobierające emeryturę lub rentę. Sprawdź, od kiedy miałby być dostępny bon turystyczny dla emerytów i rencistów!

Komu obecnie przysługuje bon turystyczny i na co można go wykorzystać?

Polski Bon Turystyczny obecnie przysługuje rodzinie z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi. Przyznanie go nie jest zależne od poziomu dochodów w gospodarstwie domowym.

Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. Przy czym nie ma on formy gotówkowej. Jest to cyfrowe świadczenie udzielane przez ZUS, z którego rozliczają się przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego zarejestrowane w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wykorzystania pełnej przysługującej beneficjentowi kwoty.

Na co można wykorzystać bon turystyczny?

Bonem turystycznym można dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na terytorium naszego kraju. Oznacza to, że można go przeznaczyć na m.in.: pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kempingu.

Bon turystyczny dla emerytów i rencistów jeszcze w tym roku

Zgodnie z projektem senackim przyznanie bonu turystycznego osobom pobierającym emerytury lub renty miałoby nastąpić od 1 września 2021 roku. Seniorzy mieliby otrzymać 500 zł jako dopłatę do wypoczynku.

Senator Krzysztof Kwiatkowski na swoich mediach społecznościowych napisał: „Polski Bon Turystyczny dla seniora – taki projekt ustawy przygotowaliśmy w Senacie. 9 mln emerytów i rencistów otrzyma 500 zł jako dofinansowanie do wypoczynku, na wzór funkcjonującej już dopłaty dla dzieci. Mam nadzieję, że jeszcze w czerwcu ustawa będzie przyjęta”.

Beneficjenci mogą wykorzystać bon maksymalnie do 31 marca 2022 roku.

Emeryci i renciści będą mogli wykorzystać bon wyłącznie w okresie od 1 września 2021 roku do 31 marca 2022 roku.

Bon turystyczny dla emerytów i rencistów może być dobrym rozwiązaniem jeszcze bardziej wspierającym branżę turystyczną. Przyznanie go ma się odbywać po wakacjach, aby seniorzy mogli wybrać się na wypoczynek po najgorętszym sezonie urlopowym. Zgodnie z zapowiedziami senatorzy chcą, aby nowelizacja ustawy została przyjęta jeszcze w czerwcu.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów