0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Pamiętaj żeby wypełnić pozycję 63 w VAT- 7

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Podatnicy składający informację podatkową VAT-7 muszą zwrócić szczególną uwagę na pozycję 63 w części G. Dotyczy ona zawiadomienia o skorygowaniu podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego - druk VAT-ZD.

Skorygowania takiego przedsiębiorca dokonuje w sytuacji, gdy korzysta z tzw. ulgi na złe długi - tu konieczność wypełnienia pozycji 63 (a więc wpisania słowa “Tak”) nie budzi wątpliwości.

Co w przypadku, gdy osoba prowadząca działalność w okresie, którego VAT-7 dotyczy, nie korzystała ze wspomnianej ulgi i nie załącza druku VAT-ZD? Przede wszystkim pozycji 63 nie można zignorować! Przedsiębiorca w takiej sytuacji ma obowiązek wpisać słowo “Nie”. Takie działanie wynika bezpośrednio z objaśnienia do deklaracji od podatku od towarów i usług, w której nie znajdziemy informacji o tym, że wypełnienie tego pola dotyczy tylko określonych osób.

Zatem podsumowując, podatnik składający VAT-7 każdorazowo musi wypełnić pozycję 63 w części G. W sytuacji, gdy korzysta z ulgi na złe długi, wpisuje “Tak”, natomiast gdy z ulgi tej nie korzysta - “Nie”.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów