0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Drukowanie KPiR prowadzonej w formie elektronicznej

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Czy nadal konieczne jest drukowanie KPiR czy też można przechowywać ją w wersji elektronicznej na komputerze? Moje wydruki mają po 30 stron miesięcznie, więc możliwość przechowywania w wersji elektronicznej byłaby wygodniejsza i bardziej oszczędna.

Marek, Szczecin

 

W dniu 7 kwietnia 2016 ogłoszono rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 31 marca 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Jedną z istotnych zmian jest kwestia tego czy niezbędne jest drukowanie KPiR.

W par. 31 rozporządzenia w sprawie KPiR uchylono ust. 2, który zobowiązywał dotychczas do drukowania KPiR maksymalnie do 20. dnia kolejnego miesiąca w przypadku, gdy księga była prowadzona przy zastosowaniu technik informatycznych. W przypadku prowadzenia księgi w formie elektronicznej warunkiem uznania jej za prawidłową jest m.in. przechowywanie zapisanych danych na informatycznych nośnikach danych, w sposób chroniący je przed zniszczeniem lub zniekształceniem, naruszeniem ustalonych zasad ich przetwarzania lub ich modyfikacją w sposób nieuprawniony.

Zatem obecnie drukowanie KPiR nie jest obowiązkowe i wystarczy przechowywanie księgi w wersji elektronicznej.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów