0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wejście KSeF jest pewne - Prezydent podpisał nowelizację ustawy o VAT!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Termin wprowadzenia obowiązkowego dokumentowania sprzedaży przez Krajowy System e-Faktur był kilkukrotnie przesuwany. Zmieniane były również założenia w projekcie ustawy, która reguluje KSeF. Obecnie jednak wejście KSeF jest pewne, bowiem Prezydent podpisał nowelizację ustawy o VAT.

Czym jest KSeF?

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur, to narzędzie mające na celu usprawnienie procesu fakturowania w Polsce poprzez stworzenie systemu teleinformatycznego umożliwiającego generowanie, przesyłanie i przechowywanie faktur w formie elektronicznej. Wprowadzenie KSEF ma przyczynić się do zmniejszenia liczby błędów w fakturach oraz przeciwdziałania oszustwom podatkowym.

Wejście KSeF już w 2024 roku!

W dniu 4 sierpnia 2023 roku Prezydent podpisał Ustawę z dnia 16 czerwca 2023 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Zasadnicznym celem nowelizacji jest wprowadzenie obowiązku fakturowania w ramach Krajowego Systemu e-Faktur, oznacza to że wejście KSeF jest już pewne.

Czynni podatnicy VAT zostaną objęci obowiązkiem dokumentowania sprzedaży w KSeF już od 1 lipca 2024 roku. Natomiast podatnicy korzystający ze zwolnienia z VAT zostaną objęci tym obowiązkiem dopiero od 1 stycznia 2025 roku.

Jak przygotować się na wejście KSeF?

Nowy obowiązek stawia nowe wyzwania dla przedsiębiorców. Będą oni się musieli właściwe przygotować się na dokumentowanie sprzedaży za pośrednictwem KSeF.

Przedsiębiorca będzie miał możliwość wystawiania faktur: 

  • bezpośrednio w KSeF za pośrednictwem Aplikacji Podatnika lub
  • korzystając z programów do fakturowania/ księgowości online, które w swojej ofercie posiadają integrację KSeF - rozwiązaniem może być system wFirma.pl, który oferuje bezpłatną integrację z KSeF.

Integracja KSeF w systemie wFirma.pl

Czy wiesz, że za pośrednictwem systemu wFirma.pl już teraz możesz integrować się z KSeF i wystawiać faktury ustrukturyzowane?

System wFirma.pl umożliwia już w okresie dobrowolnego korzystania z KSeF bezpłatną integrację, która pozwoli na automatyzację przepływu dokumentów w firmie. 

Instrukcję integracji z KSeF omawia krok po kroku artykuł pomocy: ​​Integracja z KSeF - Krajowy System e-Faktur już dostępny!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów