0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zmiana nabywcy na fakturze sprzedaży - jak to zrobić?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Wystawiłam fakturę sprzedaży na nieprawidłowego nabywcę i ją do niego przesłałam. Zmiana nabywcy na fakturze będzie konieczna. Jak mogę naprawić ten błąd? Czy fakturą korygującą? Do kogo wysłać korektę - czy do prawidłowego nabywcy, czy do tego, który błędnie został wpisany w fakturze, czy do obydwu? Czy potrzebuję ich podpisów na korekcie?

Anna, Tarnobrzeg

 

Całkowita zmiana nabywcyna fakturze sprzedaży może budzić wątpliwości organów podatkowych. Zatem powinna Pani mieć dowody na to, że faktycznie nastąpiła pomyłka. Całkowita zmiana nabywcy na fakturze nie jest uregulowana przepisami i w praktyce stosowane są dwa rozwiązania: korekta danych formalnych lub skorygowanie do zera pierwszej faktury, a następnie wystawienie faktury prawidłowej (z właściwymi danymi).

Należy również pamiętać, że na fakturze korygującej musi znaleźć się powód korekty, należy również posiadać potwierdzenie otrzymania korekty (od kontrahenta, którego dane zostały ujęte na fakturze pierwotnej), aby móc pomniejszyć podstawę opodatkowania VAT (możliwe jest to w okresie, w którym otrzymała Pani potwierdzenie odbioru faktury korygującej).

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów