0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Prawny

Prawo gospodarcze

Wezwanie do zapłaty - co powinno zawierać?

Sporządzając wezwanie do zapłaty warto wiedzieć co należy w nim umieścić, ponieważ to właśnie od jego treści zależy czy dany dłużnik podejmie się spłaty zobowiązania. Sprawdź, co powinno zawierać poprawnie sporządzone wezwanie do zapłaty?

28 czerwca 2019

Windykacja

Komornicze zajęcie samochodu i późniejsza licytacja

Kiedy komornik może dokonać zajęcia pojazdu? Czy możliwe jest zajęcie samochodu, który został udostępniony przez dłużnika osobie trzeciej? Sprawdź, kiedy następuje licytacja zajętego pojazdu i ile wynosi cena wywoławcza zajętej ruchomości!

22 stycznia 2020

Windykacja

Jak skierować sprawę o wyjawienie majątku?

Czy wierzyciel może zażądać wezwania dłużnika do wyjawienia majątku? Gdzie skierować sprawę o wyjawienie majątku? Z jakich elementów powinien składać się taki wniosek? Sprawdź, jak wygląda przykładowy wniosek o wyjawienie majątku!

22 sierpnia 2017

Prawo spółek

Krajowy Rejestr Sądowy - ochrona osób trzecich działających w zaufaniu do KRS

Niektóre spółki mają obowiązek dokonać wpisu do KRS. Część danych w Krajowym Rejestrze Sądowym podlega zasadzie domniemania prawdziwości danych. Sprawdź, jak działa ochrona osób trzecich działających w zaufaniu do KRS!

28 czerwca 2019

Windykacja

Dziedziczenie długów spadkowych po nowelizacji

Jak wygląda dziedziczenie długów spadkowych po nowelizacji z 2015 roku? Czym różni się proste przyjęcie spadku od przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza? Sprawdź, kiedy można zwolnić się z odpowiedzialności za długi spadkowe!

11 marca 2021

Windykacja

Skarga na czynności komornika – kiedy przysługuje wierzycielowi?

Komornik nie powinien nadużywać swoich praw podczas egzekucji, dlatego jeżeli czujesz się poszkodowany, to pamiętaj, że przysługuje ci możliwość skargi! Sprawdź, jak ją złożyć i z jakich elementów powinna składać się skarga na czynności komornika!

5 grudnia 2019

Prawo gospodarcze

Elektroniczna egzekucja z rachunku bankowego dłużnika

Od kiedy komornik będzie mógł dokonywać elektronicznej egzekucji należności? W jakim celu została wprowadzona taka egzekucja? Sprawdź, czy to prawda, że elektroniczna egzekucja będzie odbywała się za pomocą utworzonego system teleinformatycznego!

29 listopada 2020

Prawo gospodarcze

Dwa rodzaje upadłości dłużnika

Kiedy zostaje wszczęte postępowanie upadłościowe? Jakie są rodzaje upadłości? Kiedy mamy do czynienia z upadłością układową a kiedy z upadłością likwidacyjną? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

3 kwietnia 2020

Prawo gospodarcze

Czym jest upadłość konsumencka i kto może ją ogłosić?

Dowiedz się, czym jest upadłość konsumencka osoby fizycznej. Komu przysługuje prawo złożenia wniosku o taką upadłość? Sprawdź, gdzie trzeba złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej i z jakimi kosztami się to wiąże!

10 lipca 2018

Prawo gospodarcze

Oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości

Nie zawsze wniosek o ogłoszenie upadłości jest przez sąd przyjmowany. W jakich sytuacjach może nastąpić oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości? Przeczytaj nasze opracowanie i dowiedz się więcej na ten temat!

22 stycznia 2020

Prawo gospodarcze

Zbieg egzekucji w postępowaniu egzekucyjnym

Niekiedy przy przeprowadzaniu postępowania egzekucyjnego ma miejsce zbieg egzekucji. Co to jest? Jak powinny w takiej sytuacji postępować organy egzekucyjne? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. Sprawdź!

18 stycznia 2022

Windykacja

Ucieczka dłużnika w alimenty sposobem na wierzycieli?

Ucieczka dłużnika w alimenty staje się coraz powszechniejsza jako przejaw uchylania się dłużnika od egzekucji. Działania takie podejmują podmioty, które mają dochody lub zamierzają dochody dopiero zalegalizować będąc jednocześnie dłużnikami. Przeczytaj!

11 maja 2021

Windykacja

Odpowiedzialność prokurenta za zobowiązania spółki

Spółki powołują prokurenta w celu reprezentowania spółki oraz współpracy z innymi osobami. Jaki zakres ma odpowiedzialność prokurenta za zobowiązania spółki? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

29 października 2018

Windykacja

Co zrobić, gdy wyrok sądowy zawiera błędy i omyłki?

Co zrobić jeśli wyrok sądowy zawiera błędy i omyłki? Kto może wnieść wniosek o sprostowanie? Jaka jest różnica między błędami i omyłkami? Co podlega sprostowaniu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

20 stycznia 2020

Windykacja

Czy można dłużnika obciążyć większą kwota niż 40 euro - rekompensata za długi

Rekompensata za długi w wysokości 40 euro nie zawsze jest w stanie w całości pokryć koszty windykacji. Czy możliwe jest dochodzenie zwrotu kosztów powyżej tej kwoty? W jaki sposób to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

11 stycznia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów