Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Prawny

Prawo gospodarcze

Jak przesunąć terminy płacenia podatków?

Opłacanie podatków jest jednym z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. Może się jednak zdarzyć sytuacja, w której podatnik nie będzie dysponował odpowiednimi środkami, umożliwiającymi mu uregulowanie niedopłaty. Jak przesunąć terminy płacenia podatków?

3 października 2016

Prawo gospodarcze

Numer PKWIU oraz PKOB na fakturze

Przedsiębiorcy niejednokrotnie zastanawiają się, czy na wystawianych fakturach powinni umieszczać numer PKWIU oraz PKOB. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak reguluje to ustawodawca oraz czy numery te są obowiązkowe.

15 marca 2022

Prawo gospodarcze

Pełnomocnictwo ogólne w postępowaniu podatkowym - bardziej szczegółowe przepisy

W powstałym niedawno projekcie założeń nowelizacji Ordynacji podatkowej pojawił się nowy zapis dotyczący udzielania pełnomocnictwa w postępowaniu podatkowym.

19 lipca 2021

Prawo gospodarcze

Przedawniona karalność w prawie karno-skarbowym

Przedawnienie można nazwać inaczej upłynięciem terminu ważności. Dotyczy również czynów podlegających pod prawo karno-skarbowe.

2 maja 2022

Prawo gospodarcze

Umowy freelancera - kontrakt menadżerski

Umowa cywilnoprawna zawierana pomiędzy freelancerem a zleceniodawcą nazywana jest kontraktem menadżerskim. Czy wiesz co powinien zawierać kontrakt menadżerski? Przeczytaj nasz artykuł gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie!

26 czerwca 2019

Windykacja

Czym jest bezskuteczna egzekucja - ważne informacje

Co należy zrobić w sytuacji, gdy przeprowadzona przez komornika egzekucja okazała się być egzekucją bezskuteczną? Czym jest bezskuteczna egzekucja? Dowiedz się, po jakim czasie bezskuteczne postępowanie egzekucyjne ulega przedawnieniu!

17 stycznia 2022

Windykacja

Czy odwołanie zarządu to skuteczny sposób na uniknięcie egzekucji?

Czy egzekucja zostanie zawieszona w momencie, gdy nastąpiło odwołanie zarządu w całości albo poszczególni jego członkowie złożyli rezygnację? Dowiedz się, jakie zmiany przyniosła nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym!

17 stycznia 2022

Windykacja

Czy możliwa jest egzekucja długu spadkobiercy ze spadku?

Prawem wierzyciela jest dochodzenie swoich roszczeń z całego majątku, jaki posiada dłużnik. Na majątek dłużnika składał się będzie również spadek. Dowiedz się czytając nasz artykuł, czy możliwa będzie egzekucja długu spadkobiercy ze spadku!

17 marca 2022

Prawo gospodarcze

Mandat skarbowy - czy musisz go przyjąć?

Przedsiębiorca, który otrzymał mandat skarbowy, może odmówić jego przyjęcia. Przeczytaj, kiedy opłaca się odmówić przyjęcia mandatu skarbowego i z jakimi wiąże się to konsekwencjami. Dowiedz się też, kiedy wskazane jest przyjęcie mandatu skarbowego!

4 marca 2021

Windykacja

Tytuł wykonawczy a egzekucyjny - jakie są różnice?

Podstawą do wszczęcia postępowania egzekucyjnego jest tytuł wykonawczy. Nadany tytuł egzekucyjny stanowi dokument urzędowy, z którego musi wynikać kto jest wierzycielem, a kto dłużnikiem oraz określać wysokość roszczenia. Dowiedz się, jakie są różnice!

2 września 2018

Windykacja

Czym jest zastępcze wykonanie świadczenia?

Zastępcze wykonanie świadczenia jest instytucją regulowaną przez przepisy kodeksu cywilnego. Jakich sytuacji dotyczy? Kto może z niej korzystać? Jakiego typu zobowiązań dotyczy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 stycznia 2018

Windykacja

Dziedziczenie długów spadkowych po nowelizacji kodeksu cywilnego

Jak wygląda dziedziczenie długów spadkowych po nowelizacji z dnia 18 października 2015 roku? Czym różni się proste przyjęcie spadku od przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

12 grudnia 2021

Windykacja

Zabezpieczenie powództwa w postępowaniu sądowym

Przepisy prawa dają wierzycielowi możliwość złożenia wniosku o zabezpieczenie przyszłego roszczenia. Jakie formalne elementy powinien zawierać wniosek o zabezpieczenie powództwa? Dowiedz się, jakie korzyści płyną z takiego zabezpieczenia!

23 października 2020

Prawo gospodarcze

Reklama niezgodna z prawem

Reklama jest skuteczną drogą dla firm chcących zwiększyć sprzedaż swoich produktów oraz z rozpoznawalność marki wśród konsumentów. Co jednak z reklamą, która nie jest zgodna z prawem? Kiedy reklama jest niestosowna? Sprawdź!

27 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Postępowanie cywilne w działalności przedsiębiorstwa- struktura sądów

Każdy sąd powszechny dzieli się na wydziały. Sprawy w postępowaniu cywilnym przedsiębiorcy kierowane są do odpowiednich wydziałów właściwych dla rozpoznania danej sprawy. Przeczytaj i dowiedz się, jak funkcjonuje struktura sądów w Polsce!

9 stycznia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów