Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

75 wyników dla tematu: koszty-uzyskania-przychodu

Artykuły:

Rebranding znaku towarowego – koszty podatkowe

Rebranding znaku towarowego pozwala na odświeżenie wizerunku firmy, często w celu dostosowania do panujących czasów. Znak towarowy marki ma wpływ na sprzedaż towarów lub usług. Przeczytaj, czy możesz zaliczyć koszt rebrandingu do kosztów podatkowych!

18 sierpnia 2021

Dojazdy taksówką do kontrahenta – czy można ująć w kosztach podatkowych?

Przedsiębiorca może ująć wydatki w kosztach podatkowych, jeśli są wykorzystywane w celach firmowych. Czy paragony lub faktury na dojazdy taksówką do kontrahenta można ująć w kosztach? Przeczytaj o tym!

30 lipca 2021

Czy pracownik do 26 r.ż. składa PIT- 2 i oświadczenie dla celów stosowania podwyższonych kosztów?

Czy pracownik o 26 roku życia powinien złożyć pracodawcy oświadczenie PIT-2 oraz oświadczenie dla celów stosowania podwyższonych kosztów? Czy zwolnienie z PIT zwalnia również ze składania tych oświadczeń? Przeczytaj i dowiedz się!

21 czerwca 2021

Wydatki na edukację przedsiębiorcy a koszty uzyskania przychodu

Prowadzenie firmy wiąże się z ciągłym poszerzaniem swojej wiedzy i aktualizowaniem informacji. Czy wydatki na edukację poniesione przez przedsiębiorcę mogą stanowić koszt podatkowy? Czy spełnia on definicje kosztu uzyskania przychodu? Sprawdź!

17 czerwca 2021

Nocleg pracownika w hotelu w kosztach firmowych

Zatrudnienie pracownika wiąże się z licznymi delegacjami oraz wyjazdami służbowymi. Prowadząc działalność warto wiedzieć czy wydatki na nocleg pracownika można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów przedsiębiorstwa. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

8 czerwca 2021

Jak rozliczać delegację krajową przedsiębiorcy?

Przedsiębiorca nie może wyjechać w “delegację” - to pojęcie dotyczy pracowników, którzy na polecenie pracodawcy wyjeżdżają służbowo. Właściciel firmy może się udać w podróż służbową, a poniesione na ten cel wydatki zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu

7 czerwca 2021

Koszty uzyskania przychodu - co możemy do nich zaliczyć?

Przedsiębiorca w ramach prowadzonej działalności zmuszony jest do ponoszenia różnego rodzaju wydatków. Przepisy jednak nie wymieniają wprost nakładów, które mogą stanowić koszty uzyskania przychodu. Sprawdź, czym są koszty w ujęciu podatkowym!

24 maja 2021

Ekwiwalent za urlop a koszty uzyskania przychodu

Czym jest i kiedy należy naliczyć i wypłacić ekwiwalent za urlop niewykorzystany przez pracownika? Jak wyliczyć ekwiwalent za urlop? Czy wypłacając ekwiwalent, pracodawca powinien uwzględnić koszty uzyskania przychodu? Przeczytaj i sprawdź!

21 maja 2021

50-procentowe koszty uzyskania przychodu - co w przypadku odmowy ich zastosowania?

Fiskus może odmówić twórcy zastosowania 50-procentowych kosztów uzyskania przychodu, gdy utwór nie należy do kategorii dzieł objętych tym prawem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej kiedy 50-procentowe koszty uzyskania przychodu mogą być zastosowane!

27 kwietnia 2021

50% koszty uzyskania przychodów – nowa interpretacja Ministerstwa Finansów

Ustawodawca pozwolił niektórym zawodom na stosowanie kosztów ryczałtowych w wysokości 50%! Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym są koszty uzyskania przychodów zgodnie z ustawą o PIT i kto może skorzystać z możliwości stosowania stawki 50 procent!

19 kwietnia 2021

Sprzedaż mieszkania używanego w działalności gospodarczej

Niejednokrotnie przedsiębiorcy korzystają ze swojego mieszkania w celach prowadzenia działalności gospodarczej. W jakich przypadkach sprzedaż mieszkania, w którym była prowadzona działalność będzie opodatkowana? Dowiedz się z artykułu!

9 kwietnia 2021

Koszty trwałe przedsiębiorcy - czym one są?

Prowadzenie działalności gospodarczej jest związana z ponoszeniem kosztów, który mogą zmniejszyć podatek dochodowy. Przeczytaj i sprawdź, jak koszty trwałe mogą wpłynąć na obniżenie podatków przedsiębiorcy oraz czym są środki trwałe w działalności.

6 kwietnia 2021

Jak rozliczyć zwrot środka trwałego podlegającemu amortyzacji?

W prowadzeniu działalności, może się zdarzyć, że zakupiony i amortyzowany środek trwały zostanie zwrócony sprzedawcy. Jak rozliczyć zwrot środka trwałego, który jest już amortyzowany w firmie? Czy konieczna jest korekta dokonanych odpisów amortyzacyjnych?

8 marca 2021

Koszty uzyskania przychodu - szczególne momenty potrąceń

Czy wiesz w jakim terminie powinno księgować się w KPiR koszty uzyskania przychodu, takie jak: składki ZUS, wynagrodzenia i odsetki od kredytów? To tylko niektóre z kosztów, które wykazuje się w szczególnych momentach. Dowiedz się więcej z artykułu!

1 marca 2021

Zakupy przed rejestracją a odliczenie VAT - korekta kosztów

Przedsiębiorcy, podczas prowadzenia działalności rezygnują ze zwolnienia z podatku VAT. Czy przysługuje im prawo do odliczenia podatku VAT z faktury, które dotyczą okresu przed rejestracją do VAT? Sprawdź, zakupy przed rejestracją a odliczenie VAT

12 października 2020

Firmowe straty spowodowane koronawirusem – czy można ująć je w kosztach?

Wielu przedsiębiorcom firmowe straty spowodowane koronawirusem zaburzyły płynność finansową. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie przesłanki muszą spełniać wydatki poniesione w dobie pandemii, aby móc zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodu!

19 sierpnia 2020

Podwyższenie kapitału zakładowego jako forma dofinansowania spółki!

Niekiedy spółka handlowa wpada w problemy finansowe i konieczne jest jej dokapitalizowanie. Czy wydatki związane z podwyższeniem kapitału zakładowego stanowią koszt podatkowy? Dowiedz się, jak uratować spółkę poprzez podwyższenie kapitału zakładowego!

19 sierpnia 2020

Uszkodzenie towaru w transporcie - nota obciążeniowa a koszt wykonawcy usługi transportowej

W praktyce gospodarczej, dość często zdarza się uszkodzenie towaru w transporcie. Przedsiębiorcy mogą mieć wątpliwość czy wystawiona przez nich nota obciążeniowa za uszkodzony towar, może stanowić koszt uzyskania przychodu dla wykonawcy usługi transportu?

22 lipca 2020

Wydatek poniesiony za inny podmiot a koszty podatkowe

Czy wydatek poniesiony za inny podmiot może stanowić koszt uzyskania przychodu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy jeśli poniosłeś wydatek, który dotyczy innego podmiotu, możesz pomniejszyć o tę kwotę swój dochód do opodatkowana!

15 czerwca 2020

Dowód księgowy jako podstawa zapisów w ewidencji KPiR

Przedsiębiorca ma możliwość pomniejszenia podstawy opodatkowania o poniesione wydatki na podstawie faktury, rachunku lub innego dokumentu. Dowiedz się, w jakich warunkach i jakie dokumenty mogą stanowić dowód księgowy w prowadzonej działalności.

7 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów