Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Praca zdalna cudzoziemca dla polskiej firmy – czy potrzebne jest pozwolenie na pracę, jak wygląda opodatkowanie i składki od wynagrodzenia?

Coraz więcej osób pracuje zdalnie ze swoich domów wśród tej grupy pracowników znajdują się również cudzoziemcy. Czy praca zdalna cudzoziemca dla polskiej firmy jest uregulowana w prawie? Sprawdź jak wylicza za taką osobę podatek i składki ZUS!

7 kwietnia 2022

Prawo gospodarcze

Bezczynność i przewlekłość w postępowaniu administracyjnym - najważniejsze informacje

Na czym polega bezczynność i przewlekłość w postępowaniu administracyjnym? Jakie są ich definicje i w jaki sposób należy zarzucić je organowi? W jaki sposób odwołać się od nieuwzględnienia zarzutu bezczynności lub przewlekłości przez organ? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Dochodzenie roszczeń z umów leasingu - warto wiedzieć!

Leasing jest jedną z najczęstszych form finansowania, która łączy w sobie elementy kredytu i dzierżawy. Jakie potencjalne zagrożenia niesie ze sobą umowa leasingu? Jak przebiega dochodzenie roszczeń z umów leasingu? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

25 czerwca 2022

Urlopy i inne

Dwa etaty a odwołanie z urlopu. Koszty zastępstwa pracownika

Urlop wypoczynkowy jest jednym z podstawowych uprawnień pracowniczych. Szczegółowe regulacje w tym zakresie opisuje Kodek pracy. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy pracodawca jest zmuszony przerwać ten urlop. Czy odwołanie z urlopu jest zgodne z prawem?

7 kwietnia 2022

Podatki dochodowe

Uwzględnianie różnic remanentowych przy obliczaniu zaliczki przez podatników likwidujących działalność

Likwidacja działalności gospodarczej wiąże się z niejednymi zobowiązaniami po stronie przedsiębiorcy. Dowiedz się, czy konieczne jest uwzględnianie różnic remanentowych przy obliczaniu zaliczki przez podatników likwidujących działalność!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Wstrzymanie wykonalności decyzji administracyjnych - czy możliwe?

Zapadnięte decyzje administracyjne nie muszą być ostateczne. Podmioty mają jeszcze możliwość odwołania się od nich. Kiedy decyzja jest wykonalna? Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy jest możliwe wstrzymanie wykonalności decyzji administracyjnych!

27 maja 2022

Prawo gospodarcze

Wyrok zaoczny - konsekwencje jego wydania!

Wyrok zaoczny można wydać, gdy nie ma odpowiedzi na pozew, a twierdzenia powoda wskazane w pismach procesowych nie budzą wątpliwości i nie zostały przytoczone w celu obejścia prawa. Sprawdź czy mozliwe jest złożenie sprzeciwu od wydanego wyroku zaocznego?

29 czerwca 2022

Środki trwałe

Stawka amortyzacji po zmianie przeznaczenia lokalu mieszkalnego na lokal użytkowy

Budynki to środki trwałe, które podlegają amortyzacji. Jaka obowiązywać będzie stawka amortyzacji po zmianie przeznaczenia lokalu mieszkalnego na lokal użytkowy? Przeczytaj artykuł i sprawdź zasady ustalania stawek amortyzacyjnych w przypadku budynków.

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Odszkodowanie z tytułu przejęcia części nieruchomości na realizację inwestycji drogowej na gruncie PIT

Jak rozliczyć na gruncie PIT odszkodowanie z tytułu przejęcia części nieruchomości na realizację inwestycji drogowej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kto i na jakich warunkach to może skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania takiego odszykowania!

19 października 2021

Windykacja

Doręczenie przesyłek sądowych przez komornika – z jakimi wiąże się kosztami?

Czasami może mieć miejsce doręczania przesyłek sądowych przez komornika dla pozwanego, które wiąże się z różną wysokością opłat. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy występuje doręczenie przesyłek sądowych przez komornika i jakie są to pisma!

12 lutego 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów