Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Zdaniem eksperta

Zabezpieczenie roszczenia i jego upadek - czy to koniec formalności?

Zabezpieczenie roszczenia jest łatwe do uzyskania, zwłaszcza w postępowaniu gospodarczym, w którym kwota zaległości nie przekracza 75 000 zł, a opóźnienie wynosi min. 3 miesiące. Jakie są formy zabezpieczenia i jak ewentualnie się go pozbyć? Sprawdź!

9 maja 2025

Prawa konsumenta

Pozorność oświadczenia woli w praktyce - omówienie

Czynność prawna jaką jest oświadczenie woli posiada określoną definicję w Kodeksie cywilnym, w świetle której powinniśmy ją interpretować. Co dokładnie oznacza natomiast pojęcie "pozorność oświadczenia woli"? Kiedy występuje? Sprawdź już teraz!

7 maja 2025

Prawo gospodarcze

Czy i kiedy pracodawca nie może odmówić pracy zdalnej?

W związku ze wzrostem popularności wykonywania pracy z miejsca zamieszkania pojawia się pytanie - kiedy pracodawca nie może odmówić pracy zdalnej? I czy w ogóle może to zrobić? Dowiedz się na ten temat więcej z naszego artykułu!

5 maja 2025

Windykacja

Przejęcie nieruchomości przez wierzyciela - czy jest możliwe?

Analizując możliwości przeprowadzenia egzekucji przeciwko dłużnikowi nasuwa się pytanie - czy przejęcie nieruchomości przez wierzyciela jest możliwe? A jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić? Dowiedz się z naszego artykułu!

30 kwietnia 2025

Ochrona danych

Czym jest zarządzanie dostępem i tożsamością (IAM)?

IAM czyli zarządzanie dostępem i tożsamością to pojęcie które dotyczy prawa pracy, prawa korporacyjnego i wiąże się z przechowywaniem dokumentów i z ich udostępnianiem. Z artykułu dowiesz się dlaczego jest to tak istotne i na czym polega!

28 kwietnia 2025

Prawo gospodarcze

Konsolidacja zobowiązań – czym jest i kto może z niej skorzystać?

Konsolidacja zobowiązań to proces, w którym posiadane kredyty, pożyczki i wszelkie inne zobowiązania finansowe są łączone w jedno zobowiązanie. Jaki jest cel konsolidacji zobowiązań? Kto może skorzystać z konsolidacji zobowiązań? Sprawdź w artykule!

24 kwietnia 2025

Prawo spółek

Czy spółka komandytowa może zawrzeć umowę o zarządzanie z komplementariuszem?

Spółka komandytowa może zawierać umowy z komplementariuszem, jednak budzi to wiele pytań prawnych i praktycznych. Dowiedz się, czy spółka komandytowa ma prawo podpisać umowę o zarządzanie z komplementariuszem i jakie warunki muszą być spełnione.

22 kwietnia 2025

Prawo spółek

Wspólnicy i organy w spółkach prawa handlowego - prawa i obowiązki

Organy w spółkach prawa handlowego pełnią kluczową rolę w zarządzaniu i nadzorze nad działalnością spółki. Poznaj prawa i obowiązki wspólników, zarządu oraz rady nadzorczej, a także zasady ich współdziałania w ramach struktur spółek handlowych.

14 kwietnia 2025

Prawo gospodarcze

Fundacja rodzinna a prawo podpisywania umów

Sprawdź czy fundacja rodzinna może podpisywać umowy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kto może skutecznie reprezentować fundację rodzinną, jakie zasady obowiązują przy zawieraniu umów oraz jakie konsekwencje niesie brak właściwej reprezentacji.

10 kwietnia 2025

Prawo gospodarcze

Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony a opłata za czynsz

Właściciele mieszkań często decydują się na ich wynajęcie w celu uzyskiwania stałego zysku, czyli czynszu opłacanego przez najemcę. Co zrobić w sytuacji kiedy najemca składa wypowiedzenie umowy najmu na czas określony przed upływem terminu?

10 kwietnia 2025

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów