Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgowość firm

Księgowość firm

Księgowanie faktur korygujących - nowe zasady

Księgowanie korekt obecnie stanowi spory problem dla podatników. Od nowego roku w tym zakresie nastąpiły zmiany na korzyść przedsiębiorców. Dowiedz się, jak od stycznia 2016 roku w praktyce wygląda księgowanie faktur korygujących! Zapraszamy do lektury.

16 maja 2022

Księgowość firm

Faktura dokumentująca zakup towarów w KPiR

Na jakiej podstawie przedsiębiorca powinien zaksięgować zakup towarów? Co w sytuacji gdy towar otrzymany jest wcześniej niż faktura? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

14 maja 2018

Księgowość firm

Prawidłowe potwierdzanie zapłaty dokonanej gotówką

Przedsiębiorcy bardzo często dokonują płatności gotówką. Jak powinno wyglądać prawidłowe potwierdzenie zapłaty dokonanej gotówką na fakturze? Jakie określenie powinno się na niej znaleźć? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

23 listopada 2021

Księgowość firm

Faktura zaliczkowa - kiedy nie trzeba jej wystawiać?

Otrzymanie zaliczki powoduje po stronie sprzedawcy powstanie obowiązku podatkowego w VAT, zaś faktura zaliczkowa powinna zostać wystawiona najpóźniej do 15. dnia kolejnego miesiąca. Sprawdź, kiedy wystawienie faktury zaliczkowej nie jest obowiązkowe!

20 czerwca 2018

Księgowość firm

Czy zapłacone mandaty mogą być kosztem podatkowym?

Znaczna grupa przedsiębiorców w ramach działalności gospodarczej korzysta z pojazdów firmowych oraz prywatnych. Często pojawi się pytanie, czy zapłacone mandaty mogą być kosztem podatkowym? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 marca 2020

Księgowość firm

Handel samochodami sprowadzonymi - rozliczenie

Chcesz rozpocząć handel samochodami sprowadzonymi z zagranicy ? Przedsiębiorcy często napotykają problem z prawidłowym rozliczeniem zakupu samochodu sprowadzonego. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak poprawnie rozliczyć transakcje tego typu!

18 czerwca 2021

Księgowość firm

Wkład własny przy leasingu - jak zaksięgować?

W zależności od rodzaju leasingu pobierana jest tzw. opłata wstępna lub manipulacyjna nazywana często przez przedsiębiorców wkładem własnym. Jak zaksięgować wkład własny przy leasingu? Przeczytaj i dowiedz się więcej. Odpowiedź znajdziesz w artykule!

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Czynsz za parking w kosztach jednostki gospodarczej

Przedsiębiorcy, którzy w działalności wykorzystują samochód, mogą pod pewnymi warunkami ująć czynsz za parking w kosztach firmy. Dowiedz się, kiedy jest to możliwe. Przeczytaj, jakie odliczenie podatku VAT przysługuje przedsiębiorcy od takiego wydatku!

26 sierpnia 2020

Księgowość firm

Handel obwoźny i obnośny - jak dokumentować sprzedaż?

Zajmujesz się handlem obwoźnym? Sprawdź, jak dokumentować taką sprzedaż!

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Refakturowanie kosztów noclegu - warto wiedzieć

Sprawdź, jak prawidłowo udokumentować i opodatkować refakturowanie kosztów noclegu? Jak rozliczyć podatek VAT i podatek dochodowy? Jak to wygląda w praktyce? Przeczytaj nas artykuł i dowiedz się więcej!

22 marca 2022

Księgowość firm

Kurs prawa jazdy w kosztach uzyskania przychodu

Sprawdź, czy kurs prawa jazdy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu!

5 lipca 2021

Księgowość firm

Zakup przed rejestracją działalności - odliczenie PIT i VAT

Założenie firmy wiąże się z wieloma kosztami w głównej mierze ponoszonymi jeszcze przed jej faktyczną rejestracją. Dowiedz się, czy zakup przed rejestracją działalności może być Twoim kosztem oraz czy można od niego odliczyć VAT!

27 września 2021

Księgowość firm

Czynsz za mieszkanie w kosztach firmy - co warto wiedzieć

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w prywatnym mieszkaniu bardzo często zastanawiają się, czy czynsz za mieszkanie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów oraz co na ten temat sądzą organy podatkowe. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

18 maja 2020

Księgowość firm

Nabycie płodów rolnych od rolnika ryczałtowego przez nievatowca

W sytuacji, gdy przedsiębiorca nabywa płody rolne od rolnika ryczałtowego zwolnionego z podatku od towarów i usług to wydatek taki musi zostać odpowiednio przez niego udokumentowany. Dowiedz się jak powinno zostać udokumentowane nabycie płodów rolnych.

8 lipca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów