Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Prawny

Prawo gospodarcze

Pełnomocnik ustanowiony przez internet - czy jest ważny?

Sprawdź, jakie kompetencje ma pełnomocnik ustanowiony przez internet, jaki jest zakres jego działania, pełnomocnictwa oraz co zrobić, by pełnomocnik mógł działać przez internet!

22 sierpnia 2017

Prawo gospodarcze

Paru pełnomocników w jednej sprawie

Czasami może zdarzyć się, że podatnik ma ustanowionych paru pełnomocników. Który z nich jest uprawniony do odbioru korespondencji? Jeden - wskazany przez podatnika specjalnie do tej czynności, czy wszyscy?

17 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Czym jest Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych?

Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych, to wpis danych określonych przez Ustawę o swobodzie działalności gospodarczej do rejestru przedsiębiorców.

30 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Użytkowanie wieczyste - co to takiego?

Użytkowanie wieczyste, to możliwość do korzystania z gruntu na warunkach określonych w kodeksie cywilnym. Tworzy określony plan użytkowania nieruchomości, której właścicielem pozostaje państwo. Sprawdź czy prawo do użytkowania wieczystego jest ograniczone

17 lutego 2022

Prawo gospodarcze

Prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia

Jak wygląda prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia, czy prawo na to pozwala, co z wynagrodzeniem osoby prowadzącej sprawę, kiedy powiadomić osobę, której sprawę się załatwia? Wątpliwości wyjaśniamy w poniższym artykule.

29 sierpnia 2019

Prawo gospodarcze

Licytacja pojazdu, który jest własnością dłużnika

Czy samochód może zostać zlicytowany jak inne rzeczy należące do dłużnika? Kiedy dłużnik musi zostać poinformowany o tym, że odbywa się licytacja pojazdu? Sprawdź, czy na licytacji komorniczej można kupić samochód w atrakcyjnej cenie!

14 grudnia 2021

Prawo gospodarcze

Pozew wzajemny, czyli obrona przez atak

Powództwo wzajemne to szczególny rodzaj powództwa, w którym jest się jednocześnie powodem i pozwanym. Celem wytoczenia powództwa wzajemnego jest realizacja własnego roszczenia, a nie oddalenie powództwa. Sprawdź, kiedy możesz złożyć pozew wzajemny.

9 października 2021

Windykacja

Umowa ugody - jakie elementy powinna zawierać?

Ugoda to umowa pomiędzy stronami, które do tej pory były w sporze. Z jakich elementów powinna składać się umowa ugody? Sprawdź i dowiedź się, jakich czynności musi dopełnić dłużnik wobec wierzyciela, aby zwolniono go z częściowej spłaty zobowiązania!

23 marca 2021

Windykacja

Umorzenie długu - w jakich formach jest możliwe?

Czy umorzenie długu przynosi korzyści dla wierzyciela? Jaki jest sens stosowania takiego rozwiązania? Jakie formalności się z tym wiążą? Kiedy spłata długu staje się dobrowolnym i niezależnym świadczeniem? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

20 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Kiedy skorzystać z pomocy radcy prawnego, a kiedy adwokata?

Każdemu mogą się przytrafić problemy w kwestiach prawnych. Warto wówczas wiedzieć do kogo się zgłosić. Poznaj najważniejsze różnice kiedy skorzystać z pomocy radcy prawnego, a kiedy z pomocy adwokata.

12 stycznia 2021

Prawo gospodarcze

Dziedziczenie wpisu do CEIDG-1

Co dzieje się z firmą po śmierci przedsiębiorcy, czy możliwe jest odziedziczenie firmy w drodze spadku, czy możliwe jest dziedziczenie wpisu do CEIDG?

29 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Poręczenie na zabezpieczenie wierzytelności

Jedną z wielu form prawnych zabezpieczenia wierzytelności jest tak zwane poręczenie na zabezpieczenie wierzytelności. Jest to dość popularna metoda wykorzystywana przez wierzycieli. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Procedura uzyskania koncesji - jak wygląda?

Niektórzy przedsiębiorcy, aby rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej muszą zdobyć odpowiednie pozwolenie. Które zawody wymagają posiadania zezwolenia i jak przebiega procedura uzyskania koncesji? Przeczytaj i przekonaj się!

27 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Sankcje za nieprawidłowe wypełnienie obowiązków informacyjnych

Czy wiesz, jakie sankcje grożą przedsiębiorcy za nieprawidłowe wypełnienie obowiązków informacyjnych, co się do nich zalicza i na podstawie jakich aktów prawnych może zostać ukarany? Wyjaśniamy! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

4 września 2017

Prawo gospodarcze

Deregulacja zawodów - pierwsza transza

Deregulacja zawodów ułatwi dostęp do wielu zawodów regulowanych w polskich przepisach. Jest to dopiero I transza, oprócz której zapowiadane są jeszcze dwie kolejne. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie zawody znalazły się w pierwszej transzy!

1 października 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów