0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

20 wyników dla tematu: zwolnienie-lekarskie

Artykuły:

Powrót do pracy podczas zwolnienia lekarskiego - czy to możliwe?

Pracownik, który zgodnie z orzeczeniem lekarza o czasowej niezdolności do pracy przebywa na zwolnieniu, ma możliwość powrotu do pracy przed upływem okresu zwolnienia. Sprawdź, jak powrót do pracy podczas zwolnienia lekarskiego wpływa na zasiłek chorobowy!

5 września 2023

Zwolnienie lekarskie a zmiana miejsca pobytu pracownika w trakcie trwania choroby

Pracodawca lub ZUS mogą łatwo kontrolować w jaki sposób pracownik wykorzystuje L4. W związku z tym czy pracownik posiadający zwolnienie lekarskie powinien informować swojego pracodawcę oraz ZUS o zmianie miejsca pobytu w trakcie choroby? Sprawdź!

19 lipca 2023

Zwolnienie lekarskie w trakcie ciąży - regulacje prawne

W czasie ciąży pracownica jest pod szczególną ochroną prawa. Jak długo pracodawca wypłaca wynagrodzenie chorobowe? Czy zwolnienie lekarskie w trakcie ciąży może wystawić tylko ginekolog? Przeczytaj i dowiedz się!

3 lipca 2023

Zwolnienie lekarskie na chore dziecko - kiedy przysługuje?

Pracownik ma prawo skorzystać ze zwolnienia lekarskiego, wystawionego z powodu choroby dziecka. W tym czasie ma on prawo do otrzymania zasiłku opiekuńczego. Na jakich warunkach może otrzymać zwolnienie lekarskie na chore dziecko? Dowiedz się więcej!

1 czerwca 2023

Przepracowanie części dnia i zwolnienie lekarskie - jak wyliczyć wynagrodzenie?

Czy pracownikowi, który przepracował dzień pracy i przedstawi pracodawcy zwolnienie lekarskie, przysługuje wynagrodzenie za przepracowany czas, za chorobę? Dowiedz się jak przepracowanie części dnia i zwolnienie lekarskie wpływa na wypłatę!

5 maja 2023

Zwolnienie lekarskie w trakcie wypowiedzenia data rozwiązania umowy

Czy zwolnienie lekarskie w trakcie wypowiedzenia przeszkadza w rozwiązaniu umowy? Odpowiadamy na to pytanie!

8 lutego 2023

Elektroniczne zwolnienia lekarskie i obowiązek założenia profilu na PUE

Elektroniczne zwolnienia lekarskie mają ułatwić przepływ informacji między ZUS-em a pracodawcą. Jak wygląda ich rozliczanie? Czy konieczne jest założenie profilu na platformie PUE? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na omawiany temat!

21 października 2022

Kontrola zwolnienia lekarskiego pracownika pobierającego zasiłek chorobowy

Na czym polega kontrola zwolnienia lekarskiego pracownika? Jak sprawdzić czy pracownik faktycznie nie jest zdolny do wykonywania pracy? Jakie konsekwencje dla pracownia rodzi nieprawidłowo wykorzystane zwolnienie lekarskie? Przeczytaj i sprawdź!

18 października 2022

Nieobecność w pracy? Usprawiedliwienie jest niezbędne

Różne zdarzenia losowe mogą spowodować, że niemożliwym będzie stawienie się w pracy. W takim przypadku bezwzględnym obowiązkiem pracownika jest zgłosić nieobecność w pracy pracodawcy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się w jaki sposób poinformować pracodawcę!

19 sierpnia 2022

Zwolnienie lekarskie a miejsce pobytu chorego

Jaki adres powinien wskazać chory na zwolnieniu lekarskim? Czy pracodawca również może skontrolować pracownika podczas choroby? Co zrobić, gdy podczas kontroli z ZUS chorego nie było w domu? Sprawdź, czy zwolnienie lekarskie może zostać cofnięte!

24 maja 2022

Przedłużone zwolnienie lekarskie pracownika - kiedy przekazać informację do ZUS?

W jakim terminie należy przesłać do ZUS zwolnienie lekarskie pracownika w przypadku przekroczenia 33 dni choroby?

12 maja 2020

Elektroniczne zwolnienia lekarskie pomocą dla pracodawców

Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, nazywane e-ZLA. Co zyskają pracodawcy w związku z wprowadzeniem elektronicznej formy? Jak wpłyną elektroniczne zwolnienia lekarskie na pracowników? Przeczytaj!

3 kwietnia 2019

Kilku pracodawców a zwolnienie lekarskie

Pracownik, który jest zatrudniony jednocześnie u kilku pracodawców, ma obowiązek przekazać zwolnienie lekarskie każdemu z nich. W związku z tym powinien poinformować lekarza, że potrzebuje więcej niż jedno zaświadczenie ZUS ZLA. Przeczytaj o tym!

23 maja 2018

Kontrola pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim

Pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim ma co do zasady odpoczywać i kurować się, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia. Jednak gdy zajdzie podejrzenie, że zwolnienie nie jest wykorzystywane w sposób prawidłowy może nastąpić kontrola pracownika!

26 lutego 2018

Zwolnienie lekarskie w formie elektronicznej od lipca 2018

Zwolnienie lekarskie w formie elektronicznej funkcjonuje od 2016 roku. Jednak data wykluczająca wystawianie zwolnień w formie papierowej została przesunięta na lipiec 2018 rok. Dlaczego i co się z tym wiąże? Odpowiedź znajduje się w naszym artykule!

13 grudnia 2017

Papierowe zwolnienia lekarskie tylko do końca czerwca 2018 r.

Od 1 lipca 2018 r. zaświadczenia lekarskie o czasowej niezdolności do pracy będą przekazywane przez lekarzy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie w formie elektronicznej. Papierowe zwolnienia przechodzą do historii! Dowiedz się więcej!

26 października 2017

Zwolnienie lekarskie w okresie wypowiedzenia

Czy zwolnienie lekarskie dostarczone przez pracownika ma wpływ na długość okresu wypowiedzenia?

7 lutego 2017

Zwolnienie lekarskie - kontrola pracownika

Bierzesz zwolnienie lekarskie? Możesz być skontrolowany! Dowiedz się więcej!

5 października 2016

Zwolnienia lekarskie - zmiany w ZUS od 1 stycznia 2015 roku

Od stycznia 2015 roku zwolnienia lekarskie mogą zostać wystawione w formie elektronicznej. Ma to przyśpieszyć pracę lekarzy oraz usprawnić przepływ dokumentów między pracownikiem, pracodawcą oraz ZUS. Przeczytaj i dowiedz się więcej.

14 stycznia 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów