0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Przesunięcie rozliczenia i wpłaty CIT – czas do 30 czerwca!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Sejmowa komisja finansów publicznych przyjęła poprawkę dotyczącą wydłużenia terminu zapłaty CIT. W ten sposób ma nastąpić przesunięcie rozliczenia i wpłaty CIT za 2020 rok.

Przesunięcie rozliczenia i wpłaty CIT – jakie korzyści?

Termin zapłaty podatku CIT ma być zmieniony z 31 marca 2021 roku na 30 czerwca 2021 roku. Ministerstwo Finansów wskazuje, że przesunięcie rozliczenia i wpłaty CIT powinno przyczynić się do poprawy płynności finansowej firm w czasie pandemii. Przewiduje się, że na kontach spółek ma pozostać około 10 mld zł.

Przesunięcie rozliczenia i wpłaty CIT związane jest z postulatami przedsiębiorców chcących skupić się przede wszystkim na bieżącej pracy, a nie na formalnościach dotyczących przygotowania zeznań. W zeszłym roku podjęto podobną decyzję.

Przesunięcie rozliczenia i wpłaty CIT spowoduje, że podatnicy będą mieli dodatkowe trzy miesiące na rozliczenie i zapłatę podatku od osób prawnych.
W celu zapewnienia płynności finansowej jednostkom samorządu terytorialnego, partycypującym w dochodach z podatku od osób prawnych, przyspieszona będzie wypłata zaliczek dla województw z tytułu udziału we wpływach z CIT. Zmieniony zostanie także termin na zapłatę rat „janosikowego”.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów