0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Najem kilku nieruchomości a ryczałt ewidencjonowany

Większość podatników zajmująca się wynajmem prywatnej nieruchomości decyduje się na opodatkowanie w formie ryczałtu. Czy najem kilku nieruchomości może być również opodatkowane w taki sposób? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

26 lipca 2022

Środki trwałe

Sprzedaż współwłasności samochodu - jak rozliczyć?

Sprzedaż współwłasności samochodu będącego w środkach trwałych jest zjawiskiem powszechnym, choć może sprawiać trudności. Jakie konsekwencje podatkowe niesie ze sobą sprzedaż samochodu na współwłasność i jak prawidłowo rozliczyć tę transakcję? Sprawdź to!

18 lipca 2022

Podatki dochodowe

Przesunięcie terminu wydania leasingowanego auta a koszty podatkowe

Na czym polega przesunięcie terminu wydania leasingowanego auta? W jaki sposób podatnik będzie zobowiązany rozliczać podatek dochodowy od samochodu, którego wartość przekracza 150 000 zł? Sprawdź, jak nowe przepisy wpływają na tego rodzaju wydatki!

18 lipca 2022

Podatki dochodowe

Otrzymanie odszkodowania na naprawę środka trwałego

Większość działalności gospodarczych posiada w swojej firmie środki trwałe. Wykorzystywany przez przedsiębiorstwo środek trwały może ulec awarii lub zniszczeniu. Posiadanie ubezpieczenia pozwoli na otrzymanie odszkodowania na naprawę środka trwałego.

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Umowa leasingu z homologacją a rozliczenie VAT

Bardziej znany przedsiębiorcom jest leasing samochodu osobowego albo ciężarowego. A co w przypadku leasingu samochodu z homologacją. Czy umowa leasingu z homologacją stanowi podstawę do odliczenia podatku VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

18 lipca 2022

Podatek VAT

Czy budowa domu letniskowego może korzystać z 8% stawki VAT?

Budowa domu letniskowego nie kojarzy się z budownictwem mieszkalnym. Jednak czy spełnia ustawowe wymogi do zakwalifikowania go jako obiekt, do którego budowy można stosować 8-procentową stawkę podatku VAT? Dowiedz się więcej na ten temat z artykułu!

7 czerwca 2022

Podatek VAT

Wymiana przeterminowanych towarów – skutki podatkowe

Prowadząc działalność zdarza się, że posiadane towary stracą termin ważności. Jest to naturalna kolej rzeczy w przedsiębiorstwach, które utrzymują pewne stany magazynowe. Jakie skutki podatkowe niesie wymiana przeterminowanych towarów? Sprawdź!

18 lipca 2022

Ewidencje księgowe

Screenshot jako dowód księgowy ujęcia kosztu w KPiR!

Screenshot jako dowód księgowy ujmowany w koszty KPiR? Przeczytaj artykuł i sprawdź czym jest dowód księgowy i czy wydruk komputerowego zrzutu ekranu może stanowić wydatek? Poznaj różnice wynikające między ustawą o PIT, a rozporządzeniem w sprawie KPiR?

16 lutego 2022

Kasy rejestrujące

Rezygnacja z kasy fiskalnej - kto może skorzystać?

Rezygnacja z kasy fiskalnej w toku działalności jest możliwa po spełnieniu prawnych wymogów określonych w rozporządzeniu. Zmieniłeś profil działalności i zastanawiasz się czy obowiązek posiadania kasy rejestrującej nadal Cię dotyczy? Wyjaśniamy w artykule

18 marca 2022

Środki trwałe

Trwałe wyłączenie środka trwałego z użytkowania - konsekwencje podatkowe

Prowadząc działalność może zdarzyć się , że z jakiegoś powodu następuje trwałe wyłączenie środka trwałego z użytkowania. Jak takie zdarzenie wpływa na odpisy amortyzacyjne? Czy częściowe wyłączenie środka trwałego wywołuje takie same skutki podatkowe?

27 maja 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów