Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Prawny

Prawo gospodarcze

Przedsiębiorca w sądzie - jak napisać pozew?

Zawieranie transakcji z kontrahentami może wiązać się z ryzykiem nieotrzymania płatności. Bardzo często strony spotykają się w taki wypadku w sądzie. Czy wiesz, jak napisać pozew? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

19 czerwca 2021

Windykacja

Ile kosztuje złożenie pozwu o zapłatę w sądzie?

Jeśli sporu o zapłatę nie udało się rozwiązać w sposób polubowny sprawę należy skierować do sądu. Czy wiesz, ile kosztuje złożenie pozwu o zapłatę do sądu? Czy koszta są zależne od rodzaju postępowania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Prawo spółek

Prokurent reprezentuje spółkę handlową

Spółki handlowe mogą wyznaczać pełnomocników bądź przekazywać specyficzne pełnomocnictwa - prokury. Co należy do obowiązków prokurenta reprezentującego taką spółkę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie ograniczenia ma prokurent!

28 października 2020

Windykacja

Monitoring należności - czym jest i jak go stosować?

Czy wiesz, że jednym z najbardziej skutecznych narzędzi windykacyjnych jest monitoring należności? Jest to element prewencji zapobiegający zadłużaniu. Sprawdź, w jaki sposób monitorować należności od kontrahentów i jak radzić sobie z odzyskiwaniem zapłat!

4 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Przedmiot postępowania cywilnego

Sądy cywilne rozpatrują przede wszystkim sprawy majątkowe. Określenie, czym jest przedmiot postępowania cywilnego, stanowi punkt wyjścia do obliczenia WPS. Od jej wysokości zależy między innymi właściwość sądu oraz opłata, jaką należy wnieść.

15 marca 2020

Prawo gospodarcze

Wady oświadczenia woli podczas zawierania umów

Przedsiębiorca, który podpisał umowę może ją uznać za nieważną i uchylać się od jej skutków jeśli zawierała wady oświadczenia woli. Jakie wyróżniamy wady oświadczenia woli oraz skutki wadliwych oświadczeń woli? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

28 maja 2019

Windykacja

Co oznacza wysłuchanie dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym

Wysłuchanie dłużnika oraz wierzyciela w postępowaniu egzekucyjnym ma na celu uzyskanie niezbędnych informacji do podjęcia decyzji w przedmiocie postępowania. Jakie kroki może podjąć sąd? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

4 czerwca 2020

Windykacja

Hipoteka przymusowa, czyli jak skutecznie odzyskać dług

Czym jest hipoteka przymusowa? Jakie korzyści przynosi wierzycielom? Przeczytaj i sprawdź!

16 kwietnia 2020

Prawo gospodarcze

Czym jest faktyczny moment rozpoczęcia działalności?

Przedsiębiorca może podjąć działalność gospodarczą w dniu złożenia wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Czy moment rozpoczęcia działalności jest równoznaczny z datą tego wpisu?

5 sierpnia 2020

Windykacja

Egzekucja spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą posiadający spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego powinni mieć na uwadze, że prawo to podlega egzekucji. Czym jest egzekucja spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego?

6 maja 2021

Prawo spółek

Rejestracja spółki akcyjnej w KRS - wszystko, co musisz wiedzieć

Spółka akcyjna jest spółką prawa handlowego, mającą charakter kapitałowy. Zanim spółka rozpocznie działalność musi zostać wpisana do Krajowym Rejestrze Sądowym - dowiedz się, jak przebiega rejestracja spółki akcyjnej!

27 grudnia 2021

Windykacja

Jak odzyskać dług - samodzielna windykacja online!

Nieważne, czy jest się osobą prywatną, czy też prowadzącą dużą działalność gospodarczą - problem z odzyskaniem długu może mieć każdy. Jak odzyskać dług oraz jakie kroki należy podjąć, aby skutecznie przeprowadzić samodzielną windykację? Sprawdź!

23 listopada 2021

Windykacja

Poręczenie cywilne jako zabezpieczenie wierzytelności

Poręczenie cywilne jest jednym z najczęściej stosowanych sposób na zabezpieczanie wierzytelności. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegóły dotyczące tego czym jest poręczenie, jaką przybiera formę i o ogólnej specyfice tej umowy!

11 września 2019

Prawo gospodarcze

Sankcje za niezłożenie deklaracji w terminie

Zdarza się, że podatnik przez zwykłe roztargnienie nie złoży deklaracji do urzędu skarbowego lub dokona tego po terminie. Jakie są sankcje za niezłożenie deklaracji w terminie? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

1 grudnia 2021

Prawo gospodarcze

Kiedy kontrahent musi zapłacić karę umowną?

Kara umowna jest instytucją bardzo powszechnie stosowaną w obrocie gospodarczym i często poddawaną modyfikacjom prowadzącym do odejścia od typowego, ustawowego jej modelu. Przeczytaj więcej na temat tego kiedy kontrahent musi zapłacić karę umowną!

18 czerwca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów