0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: swiadectwo-pracy

Artykuły:

Świadectwo pracy - Prostowanie i wydawanie odpisu świadectwa pracy (cz. 3)

Żadnego pracodawcy nie ominie obowiązek wydawania świadectwa pracy. Jeżeli pracownik nie zgadza się z danymi zawartymi w tym dokumencie może wystąpić z prośbą o jego sprostowanie. Jak postępować kiedy świadectwo pracy zawiera błędy? Przeczytaj artykuł!

9 maja 2023

Wydawanie świadectwa pracy przy umowach na czas określony

Po zakończeniu współpracy z przedsiębiorcą pracownik powinien otrzymać świadectwo pracy. Wydawanie świadectwa pracy jest obowiązkowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co należy zrobić gdy zaraz po ustaniu stosunku pracy wydanie dokumentu jest niemożliwe!

26 kwietnia 2023

Dodatkowy staż pracy a ponowne przeliczenie wymiaru urlopu

Jak powinien zachować się pracodawca w sytuacji gdy pracownik w trakcie trwania umowy doniósł swoje świadectwa pracy potwierdzające dodatkowy staż pracy? Jak przeliczyć poprawnie nowy wymiar urlopu? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w artykule!

22 lipca 2021

Świadectwo pracy za okres zatrudnienia pracownika, z którego akta osobowe zaginęły

Jakie ustawodawca przewidział obowiązki dla pracodawcy w ramach wydawania świadectwa pracy? Czy pracodawca ma obowiązek wydać świadectwo pracy za okres, z którego zaginęły akta osobowe? Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły omawianego tematu!

8 czerwca 2020

Świadectwo pracy – sprawdź, co powinien zawierać nowy wzór

Każdy pracodawca po zakończeniu współpracy z pracownikiem ma obowiązek wydania świadectwa pracy. Ważne jest by wzór świadectwa był dostosowany do obowiązujących przepisów. Sprawdź jakie informacje powinno zawierać świadectwo pracy oraz co się zmieniło!

15 stycznia 2020

Imiona rodziców w świadectwie pracy - czy są wymagane?

Czy imiona rodziców w świadectwie pracy to błąd, który należy skorygować? Przeczytaj i poznaj odpowiedź na to pytanie!

29 listopada 2019

Świadectwo pracy – zmiany w 2019 roku

Świadectwo pracy to ważny dokument, który służy do ustalenia uprawnień ze stosunku pracy. Wydawany jest pracownikowi w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy. Przeczytaj, jak nowelizacje Kodeksu pracy w 2019 r. wpływają na świadectwo!

16 października 2019

Kiedy potrzebna jest korekta świadectwa pracy?

Pracodawca po zakończeniu trwania stosunku pracy, powinien ostatniego dnia zatrudnienia wręczyć pracownikowi świadectwo pracy. Co jednak w sytuacji, kiedy dokument ten zawiera błędy? Przeczytaj i sprawdź, jak powinna wyglądać korekta świadectwa pracy!

4 października 2019

Odszkodowanie za nieterminowe bądź niewłaściwie sporządzone świadectwo pracy

Jednym z obowiązków pracodawcy jest wystawienie świadectwa pracy po rozwiązaniu lub wygaśnięciu stosunku pracy. Czy pracownik, który otrzymał niewłaściwie sporządzone świadectwo pracy lub otrzymał je po terminie ma prawo do odszkodowania? Sprawdź!

2 października 2019

Co robi pracodawca, jeśli sąd nakaże mu sprostować świadectwo pracy?

Świadectwo pracy pracownika, jest ważnym dokumentem wystawianym przez pracodawcę. Co zrobić w sytuacji gdy zawiera błędy? Pracodawca ma obowiązek dokonać korekty dokumentu. Jeśli tego nie uczyni, pracownik ma prawo skierować się do sądu. Przeczytaj o tym!

23 września 2019

Świadectwo pracy - Niedopełnienie obowiązku wydania świadectwa (cz. 4)

Świadectwo pracy to jeden z charakterystycznych elementów stosunku pracy. Czy pracodawca zawsze jest zobowiązany do wydawania i poprawy takiego dokumentu pracownikowi? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie skutki niesie za sobą niewydanie świadectwa pracy!

20 września 2019

Świadectwo pracy - kiedy należy je wydać i co musi zawierać?

Świadectwo pracy to dokument wydawany pracownikowi potwierdzający okres zatrudnienia oraz wykazujący wiele kluczowych danych związanych z przebiegiem pracy w danej firmie. Co powinno zawierać? W jakim terminie należy wręczyć je pracownikowi? Przeczytaj!

10 września 2019

Kiedy wydać świadectwo pracy po umowie na zastępstwo?

Umowa na zastępstwo wykorzystywana jest w przypadku długotrwałej nieobecności jednego z pracowników. Jednak po jej rozwiązaniu czasami pojawia się pytanie: do kiedy trzeba wydać świadectwo pracy po umowie na zastępstwo? Przeczytaj i poznaj odpowiedź!

24 grudnia 2018

Elementy świadectwa pracy - które są obowiązkowe?

Po zakończeniu umowy z pracownikiem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, pracodawca zobowiązany jest przekazać świadectwo pracy. Elementy świadectwa pracy określa kodeks pracy oraz rozporządzenie. Przeczytaj co powinno zawierać świadectwo pracy!

11 grudnia 2018

Świadectwo pracy - jakie zmiany obwiązują od 2017 r.?

W 2017 r. zmieniły się zasady wystawiania świadectw pracy. Obecnie zostały dodane elementy stosunku pracy bądź danych pracownika, które powinny znaleźć się w świadectwie. Sprawdź, co zostało zmienione, i jak teraz powinno wyglądać świadectwo pracy.

3 listopada 2017

Jakie zmiany w Kodeksie pracy od 1 stycznia 2017 r.?

Rok 2017 przyniósł zmiany w Kodeksie pracy, między innymi pracodawcy nie będą musieli tworzyć regulaminu pracy i wynagradzania, uproszczona zostaje procedura wystawiania świadectw pracy czy ZFŚS. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj aktualne przepisy!

4 kwietnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów