0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Brak dokumentów potwierdzających dostarczenie towarów do nabywcy w WDT a obowiązek podatkowy

Wielkość tekstu:

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, 18 kwietnia dokonałem na rzecz unijnego nabywcy (podatnika VAT-UE) wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT). W tym samym miesiącu wystawiłem fakturę VAT, natomiast nie otrzymałem jeszcze dokumentów potwierdzających dostarczenie towarów do nabywcy. Kiedy zatem wykazać tę transakcję w deklaracji VAT-7?

Jarek, Racibórz

 

Docelowo WDT należy wykazać w deklaracji za okres, w którym miało miejsce. Ścieżka postępowania uzależniona jest jednak od tego, kiedy otrzyma Pan dokumenty potwierdzające dostarczenie towarów do nabywcy:

  • jeżeli otrzyma Pan niezbędne dokumenty przed 25 maja, WDT ze stawką 0% należy wykazać w deklaracji VAT-7 za miesiąc kwiecień.

  • jeżeli otrzyma Pan niezbędne dokumenty pomiędzy 26 maja a 25 czerwca, WDT ze stawką 0% należy wykazać w deklaracji VAT-7 za miesiąc kwiecień (poprzez korektę). Jeżeli dokumenty nie dotrą do Pana w tym czasie, dostawa nadal nie będzie wykazana w deklaracji.

  • jeżeli otrzyma Pan niezbędne dokumenty pomiędzy 26 czerwca a 25 lipca, WDT ze stawką 0% należy wykazać w deklaracji VAT-7 za miesiąc kwiecień (poprzez korektę deklaracji). Jeżeli dokumenty w dalszym ciągu nie dotrą do Pana w tym czasie, wtedy musi Pan wykazać WDT wg odpowiedniej stawki krajowej w deklaracji VAT-7 za czerwiec.

  • jeżeli otrzyma Pan niezbędne dokumenty po 26 lipca, WDT ze stawką 0% należy wykazać w deklaracji VAT-7 za miesiąc kwiecień (poprzez korektę deklaracji). Dodatkowo należy sporządzić korektę deklaracji VAT-7 za miesiąc czerwiec w której powinna zostać skorygowana wartość wykazanej transakcji wg odpowiedniej stawki krajowej.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów