0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

31 wyników dla tematu: wdt

Artykuły:

Dokumentowanie WDT a zastosowanie stawki VAT 0%

Jakie warunki muszą być spełnione aby w zakresie dokonanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów możliwe było zastosowanie stawki wynoszącej 0% VAT? Zadbaj o prawidłowe dokumentowanie WDT. Kliknij i dowiedz się więcej!

12 maja 2023

Transport wewnątrzwspólnotowy i międzynarodowy

Transport wewnątrzwspólnotowy i międzynarodowy to gałąź gospodarcza, która bardzo szybko się rozwija. Ważne jest, by usługi świadczone w tym zakresie przez polskich przedsiębiorców były prawidłowo rozliczane. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

11 maja 2023

WDT – Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towarów

Przedsiębiorco chciałbyś poszerzyć swój rynek zbytu o rynki krajów europejskich? Czy wiesz, kiedy występuje wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów? Sprawdź, jakich warunków formalnych należy dopełnić przy WDT! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

13 lutego 2023

Dostawa towaru do kraju UE z zamiarem eksportu - jak rozliczyć VAT?

Polscy podatnicy mogą dokonywać przemieszczenia własnego towaru pomiędzy oddziałami w UE. Należy pamiętać, że takie przemieszczenie niesie za sobą określone obowiązki podatkowe. Jak powinna być rozliczona dostawa towaru do kraju UE z zamiarem eksportu?

20 stycznia 2023

Przerwa w transporcie WDT a prawo zastosowania stawki 0% VAT

WDT może korzystać z zerowej stawki podatku VAT. Jednak, aby było to możliwe muszą zostać spełnione odpowiednie warunki. Czy w przypadku, gdy następuje przerwa w transporcie WDT istnieje możliwość zastosowania stawki podatku VAT 0%? Wyjaśniamy w artykule!

30 grudnia 2022

Nabycie towarów od polskiego podmiotu pośredniczącego - rozliczenie

Przedsiębiorcy często decydują się na zakup towaru z zagranicy, który może odbyć się z udziałem pośrednika. Czy wiesz, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje nabycie towarów od polskiego podmiotu pośredniczącego? Sprawdź, jak rozliczyć taką transakcję!

16 grudnia 2022

Eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE - jak rozliczyć?

Eksport towarów stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Czy wiesz, jak rozliczyć eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE? W artykule przeanalizujemy, jak prawidłowo ustalić miejsce świadczenia przy eksporcie towarów!

17 listopada 2022

Transport w ramach WDT - jak prawidłowo ująć na fakturze?

Czy wiesz, jak powinieneś ująć na fakturze transport w ramach WDT? Czy możesz zastosować stawkę VAT 0% dla usługi transportu w wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów? Czy usługa transportu w ramach WDT stanowi świadczenie złożone? Wyjaśniamy w artykule!

15 listopada 2022

Sprzedaż towaru montowanego – rozliczenie krajowe z UE i poza UE

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją maszyn czy urządzeń przemysłowych często przy sprzedaży muszą również dokonywać montażu czy przeszkolenia personelu. Jak poprawnie rozliczyć sprzedaż towaru montowanego z UE i poza UE? Przeczytaj artykuł!

12 kwietnia 2021

WDT a kontrahent unijny bez numeru VAT-UE

Czy można wystawić korektę transakcji WDT w sytuacji gdy kontrahent po wystawieniu faktury zarejestrował się do VAT-UE?

2 października 2020

WDT a brak zapłaty za towar

Transakcja, w której towar jest dostarczony z Polski do innego kraju UE nazywa się WDT. A co, w sytuacji, kiedy nabywca nie zapłacił nam za towar? Jakie warunki należy spełnić, aby transakcja stanowiła WDT? WDT a brak zapłaty, sprawdź jak rozliczyć!

11 września 2020

WDT - jakie dokumenty uprawniają do zerowej stawki VAT?

Sprawdź, jakie dokumenty dadzą Ci prawo do zastosowania preferencyjnej stawki VAT 0% przy WDT! Bowiem aby było to możliwe, konieczne jest spełnienie łącznie określonych warunków przewidzianych w przepisach podatkowych. Dowiedz się więcej na ten temat!

6 maja 2020

WDT a nabywca niezarejestrowany do VAT - rozliczenie podatku

WDT to wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Jest ona ograniczona powierzchniowo do terytorium Unii Europejskiej. Jak wygląda rozliczenie podatku przez nabywcę przy WDT? Kiedy dostawca może zastosować stawkę 0%? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

20 lutego 2020

Stawka 0% VAT dla obróbki towaru przez podmiot trzeci a WDT

WDT podlega opodatkowaniu stawką 0% VAT po spełnieniu odpowiednich warunków. Co w sytuacji, gdy inny podmiot krajowy dokonuje obróbki towaru, który ma być transportowany? Czy może zostać zastosowana stawka 0% VAT dla obróbki towaru przez podmiot trzeci?

7 czerwca 2019

WDT - kiedy można zastosować stawkę VAT 0%?

Czym jest WDT i kto może z niego skorzystać? Jakie warunki należy spełnić, aby transakcję wywozu towaru z kraju, uznać za Wewnątrzwspólnotową Dostawę Towarów? Kiedy można zastosować stawkę 0% WDT? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej!

16 kwietnia 2019

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów - kiedy do niej nie dochodzi?

Wielu przedsiębiorców korzysta z możliwości stosowania WDT a co za tym idzie 0% stawki VAT na sprzedawane towary. Kidy wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów nie może jednak zostać zastosowana? W poniższym artykule przedstawiamy interpretacje na ten temat.

9 lutego 2018

Stawka 0% dla WDT a przeróbka towaru przez podmiot trzeci

W jakim przypadku może zostać zastosowana stawka 0% dla WDT jeśli dostarczony towar ulegnie przeróbce? Na to i inne pytania odpowiedź znajduje się w poniższym artykule. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

8 lutego 2018

Deklaracja VAT-UE kiedy należy ją składać?

Jestem płatnikiem VAT-UE. Jak wygląda kwestia składania deklaracji. Czy zerowa deklaracja VAT-UE powinna być składana?

9 lutego 2017

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów - WDT

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów (WDT) to wywóz towarów z kraju do innego państwa Unii Europejskiej na rzecz podmiotu, który posiada ważny numer VAT UE.

19 grudnia 2016

Zaliczki przy WDT a wystawienie faktury VAT

Jak wygląda kwestia obowiązków w przypadku zaliczki otrzymanej w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów? Dowiedz się, czy zaliczki przy WDT powodują powstanie obowiązku podatkowego. W artykule wyjaśniamy wątpliwości dotyczące zaliczki przy WDT!

6 grudnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów