0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

27 wyników dla tematu: wdt

Artykuły:

Eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE - jak rozliczyć?

Eksport towarów stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Czy wiesz, jak rozliczyć eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE? W artykule przeanalizujemy, jak prawidłowo ustalić miejsce świadczenia przy eksporcie towarów!

17 listopada 2022

Transport w ramach WDT - jak prawidłowo ująć na fakturze?

Czy wiesz, jak powinieneś ująć na fakturze transport w ramach WDT? Czy możesz zastosować stawkę VAT 0% dla usługi transportu w wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów? Czy usługa transportu w ramach WDT stanowi świadczenie złożone? Wyjaśniamy w artykule!

15 listopada 2022

WDT – Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towarów

Przedsiębiorco chciałbyś poszerzyć swój rynek zbytu o rynki krajów europejskich? Czy wiesz, kiedy występuje wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów? Sprawdź, jakich warunków formalnych należy dopełnić przy WDT! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

14 czerwca 2022

Transport wewnątrzwspólnotowy i międzynarodowy

Transport wewnątrzwspólnotowy i międzynarodowy to gałąź gospodarcza, która bardzo szybko się rozwija. Ważne jest, by usługi świadczone w tym zakresie przez polskich przedsiębiorców były prawidłowo rozliczane. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

28 września 2021

Sprzedaż towaru montowanego – rozliczenie krajowe z UE i poza UE

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją maszyn czy urządzeń przemysłowych często przy sprzedaży muszą również dokonywać montażu czy przeszkolenia personelu. Jak poprawnie rozliczyć sprzedaż towaru montowanego z UE i poza UE? Przeczytaj artykuł!

12 kwietnia 2021

WDT a kontrahent unijny bez numeru VAT-UE

Czy można wystawić korektę transakcji WDT w sytuacji gdy kontrahent po wystawieniu faktury zarejestrował się do VAT-UE?

2 października 2020

WDT a brak zapłaty za towar

Transakcja, w której towar jest dostarczony z Polski do innego kraju UE nazywa się WDT. A co, w sytuacji, kiedy nabywca nie zapłacił nam za towar? Jakie warunki należy spełnić, aby transakcja stanowiła WDT? WDT a brak zapłaty, sprawdź jak rozliczyć!

11 września 2020

WDT - jakie dokumenty uprawniają do zerowej stawki VAT?

Sprawdź, jakie dokumenty dadzą Ci prawo do zastosowania preferencyjnej stawki VAT 0% przy WDT! Bowiem aby było to możliwe, konieczne jest spełnienie łącznie określonych warunków przewidzianych w przepisach podatkowych. Dowiedz się więcej na ten temat!

6 maja 2020

WDT a nabywca niezarejestrowany do VAT - rozliczenie podatku

WDT to wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Jest ona ograniczona powierzchniowo do terytorium Unii Europejskiej. Jak wygląda rozliczenie podatku przez nabywcę przy WDT? Kiedy dostawca może zastosować stawkę 0%? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

20 lutego 2020

Stawka 0% VAT dla obróbki towaru przez podmiot trzeci a WDT

WDT podlega opodatkowaniu stawką 0% VAT po spełnieniu odpowiednich warunków. Co w sytuacji, gdy inny podmiot krajowy dokonuje obróbki towaru, który ma być transportowany? Czy może zostać zastosowana stawka 0% VAT dla obróbki towaru przez podmiot trzeci?

7 czerwca 2019

WDT - kiedy można zastosować stawkę VAT 0%?

Czym jest WDT i kto może z niego skorzystać? Jakie warunki należy spełnić, aby transakcję wywozu towaru z kraju, uznać za Wewnątrzwspólnotową Dostawę Towarów? Kiedy można zastosować stawkę 0% WDT? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej!

16 kwietnia 2019

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów - kiedy do niej nie dochodzi?

Wielu przedsiębiorców korzysta z możliwości stosowania WDT a co za tym idzie 0% stawki VAT na sprzedawane towary. Kidy wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów nie może jednak zostać zastosowana? W poniższym artykule przedstawiamy interpretacje na ten temat.

9 lutego 2018

Stawka 0% dla WDT a przeróbka towaru przez podmiot trzeci

W jakim przypadku może zostać zastosowana stawka 0% dla WDT jeśli dostarczony towar ulegnie przeróbce? Na to i inne pytania odpowiedź znajduje się w poniższym artykule. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

8 lutego 2018

Deklaracja VAT-UE kiedy należy ją składać?

Jestem płatnikiem VAT-UE. Jak wygląda kwestia składania deklaracji. Czy zerowa deklaracja VAT-UE powinna być składana?

9 lutego 2017

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów - WDT

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów (WDT) to wywóz towarów z kraju do innego państwa Unii Europejskiej na rzecz podmiotu, który posiada ważny numer VAT UE.

19 grudnia 2016

Zaliczki przy WDT a wystawienie faktury VAT

Jak wygląda kwestia obowiązków w przypadku zaliczki otrzymanej w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów? Dowiedz się, czy zaliczki przy WDT powodują powstanie obowiązku podatkowego. W artykule wyjaśniamy wątpliwości dotyczące zaliczki przy WDT!

6 grudnia 2016

Faktura WDT wystawiona po terminie a właściwy kurs

Jaki kurs należy zastosować do transakcji WDT wyrażanych w walutach obcych, aby poprawnie je przeliczyć?

28 listopada 2016

Data księgowania faktury WDT do VAT

Zgodnie z zasadami ogólnymi, obowiązek podatkowy w VAT powstaje w momencie wykonania usługi lub dokonania dostawy towarów, chyba że wcześniej otrzymano zapłatę. Transakcje WDT są jednak wyjątkiem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

7 listopada 2016

Brak dokumentów potwierdzających dostarczenie towarów do nabywcy w WDT a obowiązek podatkowy

Co zrobić w sytuacji, kiedy podatnik dokonał na rzecz unijnego nabywcy (podatnika VAT-UE) wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT), jednak nie otrzymał jeszcze dokumentów potwierdzających dostarczenie towarów?

31 października 2016

Otrzymanie zaliczki od kontrahenta unijnego na poczet WDT

Co należy rozumieć przez pojęcie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów? Jakie musza być spełnione warunki przy WDT aby zastosować stawkę 0%? Kiedy powstaje obowiązek podatkowy? Sprawdź, czy przy WDT trzeba wystawiać faktury zaliczkowe?

22 grudnia 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów