0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Premier obiecuje zerowy PIT dla stażystów i praktykantów!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

We wtorek 22 września 2020 roku premier spotkał się z Podatkowymi Liderami oraz Liderami Innowacji – laureatami konkursów stażowych organizowanych przez Ministerstwo Finansów oraz GovTech Polska. Podczas tego spotkania ogłosił rządowy plan wsparcia młodzieży – Program Młodych Liderów, w którym jedną z propozycji jest zerowy PIT dla stażystów i praktykantów!

Zerowy PIT dla stażystów i praktykantów

W 2019 r. rząd wprowadził zerowy PIT od umów o pracę i umów zlecenia dla osób poniżej 26. roku życia. Teraz z tej ulgi będą mogli korzystać stażyści i praktykanci.

„Dołożymy również zerowy PIT dla stażystów, osób, które chcą rozpocząć pracę w formie stażu i zwiększyć ich motywację finansową do pracy w administracji publicznej” – mówi Mateusz Morawiecki.

Przyznanie ulgi stażystom ma ich zachęcić do podejmowania pracy w administracji publicznej. 

Czym jest Program Młodych Liderów?

Zerowy PIT dla stażystów i praktykantów to propozycja, która jest częścią rządowego planu wsparcia młodzieży  Programu Młodych Liderów.  Dzięki niemu wybitni uczniowie i studenci będą mogli rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę podczas staży w jednostkach administracji publicznej. W założeniu program ma objąć:

  1. przyznanie zwolnienia z PIT stażystom i praktykantom (do 26. roku życia);
  2. reformę stypendium PRM w konsultacji z młodzieżą;
  3. tworzenie nowoczesnych programów płatnych staży w instytucjach publicznych.

Premier zapowiedział też zmianę kryteriów rekrutacji do pracy w administracji, tak aby w ocenie uwzględniać również hobby, zainteresowania i pracę społeczną. Zadeklarował również wprowadzenie lepszej synchronizacji informacji dotyczących wszystkich staży, praktyk i możliwości wejścia do administracji publicznej. Służyć temu ma strona internetowa, która obecnie uwzględnia propozycje KPRM i Ministerstwa Finansów, a do której informacje mają wprowadzać także kolejne ministerstwa.

Zerowy PIT dla stażystów i praktykantów do 26. r.ż ma zachęcić do podejmowania przez młodych ludzi pracy w administracji. Obecnie musimy poczekać, by dowiedzieć się czy propozycja zostanie wdrożona w życie i w jakiej formie.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów