0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ruszył poradnik podatnika - przedsiębiorcza strona rządu

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Z uwagi na niecodzienną sytuację w kraju i problemy ekonomiczne związane ze skutkami koronawirusa, resort finansów podjął działania mające na celu przezwyciężenie skutków spowolnienia gospodarczego. Jednym z oferowanych narzędzi jest ogólnodostępny portal – Poradnik Podatnika. Dzięki niemu, przedsiębiorcy zyskali dostęp do ogólnodostępnej platformy, w ramach której, w jednym miejscu mogą znaleźć informacje o finansach i biznesie. Zawarto w nim wiedzę ekspercką, przedstawioną w formie artykułów, webinariów i narzędzi diagnostycznych, które sprawdzających sytuację finansową firmy i jej potrzeby. Poniżej przedstawiamy jakie informacje można znaleźć na poradniku podatnika!

Poradnik podatnika to wszystkie informacje o finansach i biznesie w jednym miejscu

Udostępniony dla obywateli Poradnik Podatnika jest pewnego rodzaju platformą edukacyjną, skąd przedsiębiorcy mogą czerpać przydatne informacje, zasięgnąć porad oraz zapoznać się z propozycjami możliwych rozwiązań, z zakresu podatków, finansów i zarządzania kryzysowego.

Jak twierdzą założyciele, przekazywane treści edukacyjne z zakresu finansów i zarządzania, zwiększą świadomość i wiedzę przedsiębiorców, co pozwoli na walkę z kryzysem i zmniejszenie negatywnych skutków ekonomicznych pandemii.

Jakiej wiedzy dostarcza Poradnik podatnika?

Przede wszystkim rzetelną i na bieżąco aktualizowaną. Oferowane przez ekspertów informacje pozwalają użytkownikom na pozyskanie wiedzy opartej na badaniach, poradach i rozwiązaniach, a forma przekazu w postaci artykułów czy podcastów jest niezwykle przystępna. Na chwilę obecną zagadnienia oferowane są w kategoriach:

  • stabilność finansowa w czasach pandemii,
  • podatki w kryzysie,
  • zarządzanie sprzedażą w dobie spowolnienia gospodarczego, 
  • zarządzanie strategiczne w czasach pandemii,
  • przywództwo w czasach kryzysu. 

Na stronie poradnika podatnika przedstawione są szczegóły poszczególnych sekcji https://poradnikpodatnika.gov.pl/

Czy poradnik podatnika będzie się rozwijać?

Jak zaznaczają jego twórcy, Poradnik Podatnika będzie stale rozwijany z myślą o potrzebach podatników. Ponadto, publikowane na portalu treści mają być stale uzupełnianie o materiały tworzone w MF, a także będące wynikiem współpracy z ICAN Institute oraz o treściami od partnerów merytorycznych. Poradnik Podatnika w niedalekim czasie ma stać się praktycznym i wykorzystywanym na co dzień narzędziem.


Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów