0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Kadrowy

Prawo pracy

Delegacje pracowników do pracy w Niemczech a płaca minimalna

Pracownicy, którym miejsce pracy zostało ustalone poza granicami kraju, musza mieć zatrudnione warunki pracy na poziomie, jaki obowiązuje w tym kraju. Jak należy interpretować delegacje pracowników poza granice kraju? Przeczytaj artykuł!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Refundacja kosztów zatrudnienia bezrobotnego do 30. roku życia

Przedsiębiorca decydując się na zatrudnienie bezrobotnego może złożyć wniosek z prośbą, aby została mu przyznana refundacja kosztów zatrudnienia takiego pracownika. Sprawdź, jakie są korzyści z refundacji dla pracodawcy jak i dla pracowników!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Wypowiedzenie umowy o pracę - jak prawidłowo złożyć?

Wypowiedzenie umowy o pracę skutkuje zakończeniem stosunku pracy z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Czy zgoda drugiej strony jest konieczna aby wypowiedzenie było skuteczne? Przeczytaj i dowiedz się więcej jak złożyć wypowiedzenie aby było skuteczne!

28 listopada 2021

Prawo pracy

Wypowiedzenie z powodu nieosiągnięcia rezultatu

Umowa o dzieło jest umową rezultatu, to znaczy, że wykonujący podejmuje się wykonania określonego w umowie zadania. Umowy te zazwyczaj obejmują proste do wykonania zlecenia. Sprawdź, kiedy może nastąpić wypowiedzenie z powodu nieosiągnięcia rezultatu?

17 stycznia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Emerytura - najważniejsze informacje dotyczące zmian w prawie

Warunkiem do otrzymania emerytury jest osiągnięcie określonego wieku emerytalnego. Po podpisaniu przez prezydenta nowelizacji od 1 października obowiązuje nowy wiek emerytalny. Przeczytaj od kiedy przysługuje emerytura i co ma wpływ na jej wysokość!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem a powrót pracownika do pracy

Czy dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem można traktować na równi z urlopem wypoczynkowym? Czy pracodawca ma prawo żądać, żeby pracownik stawił się w pracy podczas ich trwania? Dowiesz się tego po przeczytaniu artykułu!

25 czerwca 2021

Prawo pracy

Jakie przyczyny rozwiązania stosunku pracy może wybrać pracodawca?

Osoba, którą zatrudniłeś w firmie nie spełnia twoich wymagań i oczekiwań? Zastanawiasz się, jakie mogą być przyczyny rozwiązania stosunku pracy i jak powinny być przedstawione pracownikowi? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

11 października 2020

Ubezpieczenie ZUS

Składki preferencyjne - jak z nich korzystać?

Osobom rozpoczynającym prowadzenie działalności gospodarczej, przysługuje prawo do opłacania tak zwanego "małego ZUS". Jednak składki od niższej podstawy można opłacać wyłącznie przez ustalony z góry okres. Sprawdź, ile wynoszą składki preferencyjne!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Umowa zlecenie z własnym pracownikiem a podstawa zasiłku chorobowego

Umowa zlecenie z własnym pracownikiem jest podstawą do naliczenia składek społecznych. Czy to oznacza, że przychód osiągnięty z tytułu tej umowy można zaliczyć do podstawy zasiłku chorobowego? Przeczytaj i sprawdź! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

5 maja 2022

Dla Pracownika

Zdjęcie w stopce e-mail a zgoda pracownika na udostępnienie wizerunku

Zdjęcie, czyli wizerunek człowieka, zaliczane jest do danych osobowych, które wymagają zgody, aby móc je udostępniać lub przetwarzać. Czy w związku z tym pracodawca może wymusić na pracowniku udostępnienie wizerunku w stopce e-mail? Przeczytaj o tym!

30 listopada 2021

Prawo pracy

Umowa przedłużona do dnia porodu - prawo pracy

Umowa przedłużona do dnia porodu - jak wygląda sytuacja zgodnie z kodeksem pracy? Jaka ochrona przysługuje kobiecie będącej w ciąży? Jak wygląda sytuacja, gdy ciężarna kobieta zatrudniona jest na umowę tymczasową? Chcesz poznać odpowiedzi? Przeczytaj!

17 stycznia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Przerwanie L-4 bez ryzyka utraty całego zasiłku

Zdarza się, że pracownik, który przebywa na zwolnieniu lekarskim, szybciej powrócił do zdrowia, co orzekł również lekarz. Czy w takiej sytuacji możliwe jest przerwanie L-4 bez ryzyka utraty całego zasiłku? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedź!

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Wręczenie wypowiedzenia umowy a absencja chorobowa pracownika

Umowa o pracę może być rozwiązana zarówno przez pracodawcę, jak i przez pracownika. Jednak co w przypadku, gdy wręczenie wypowiedzenia umowy nastąpiło podczas nieobecności pracownika z powodu choroby. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

25 kwietnia 2022

Urlopy i inne

Kontrola pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim

Pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim ma co do zasady odpoczywać i kurować się, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia. Jednak gdy zajdzie podejrzenie, że zwolnienie nie jest wykorzystywane w sposób prawidłowy może nastąpić kontrola pracownika!

27 września 2021

Prawo pracy

Wypowiedzenie umowy z powodu częstych chorób - czy jest to możliwe?

Pracodawco, czy wiesz, że wypowiedzenie umowy z powodu częstych chorób jest możliwe? Wystarczy spełnić określone warunki, aby rozwiązać umowę o pracę w trybie natychmiastowym lub za wypowiedzeniem z powodu częstych lub długotrwałych chorób. Przeczytaj!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów