Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Podatek VAT

Cesja umowy leasingu - kiedy jest potrzebna?

Wielu przedsiębiorców dokonuje zakupu rzeczy do firmy za pomocą leasingu operacyjnego. Jednak jeśli nie chcą korzystać już z danego zakupu potrzebna jest cesja umowy leasingu. Na czym polega, jakie przepisy obowiązują w jej przypadku? Sprawdź.

8 listopada 2018

Podatek VAT

Dowody w toku postępowania podatkowego

Dowody w toku postępowania podatkowego ciążą na organie podatkowym co oznacza, że to właśnie on musi udowodnić wszystkie istotne fakty w sprawie, które wpłyną na treść rozstrzygnięcia. Podatnik ma jednak prawo przedstawiać również swoje dowody. Sprawdź.

6 stycznia 2018

Podatki dochodowe

Odstępne z tytułu cesji umowy leasingu w kosztach

Cesja jest dobrym rozwiązaniem, jeśli z jakichś powodów przedsiębiorca nie chce już dłużej korzystać z leasingu, a czas umowy nie dobiegł jeszcze końca. Czy odstępne z tytułu cesji umowy leasingu może zostać zakwalifikowane jako koszt firmowy? Sprawdź!

3 lutego 2022

Podatek VAT

Kiedy nie trzeba rozliczać WNT?

Kiedy przedsiębiorca dokonuje zakupu towarów od kontrahentów z innych krajów Unii Europejskiej, musi dokonać rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednak istnieją sytuacje kiedy obowiązek ten nie występuje. Kiedy nie trzeba rozliczać WNT?

31 stycznia 2019

Podatki dochodowe

Odzież dla pracowników w kosztach firmowych

Coraz częściej przedsiębiorcy wymagają od swoich pracowników ubioru wyróżniającego. Zazwyczaj decydują się ponieść wydatki na odzież dla pracowników, aby firma była bardziej rozpoznawalna. Dowiedz się, jak ująć w kosztach odzież dla pracowników!

10 marca 2022

Podatki dochodowe

Podatek liniowy - kiedy może być niekorzystny?

Poznaj wady i zalety podatku liniowego. Kiedy warto skorzystać z tej formy opodatkowania a kiedy jednak podatek liniowy może okazać się niekorzystny? Nasz artykuł przedstawia proste zestawienie zalet i wad opodatkowania liniowego. Dowiedz się szczegółów!

13 kwietnia 2022

Ordynacja podatkowa

Podatek od środków transportu - jak go wyliczyć?

Posiadasz samochód w firmie? Uważaj - czasem musisz zapłacić podatek od środków transportu. Dowiedz się, kto ustala wysokość podatku od środków transportu i w jaki sposób jest on naliczany. Sprawdź, czy jesteś zobowiązany do zapłaty tego podatku!

6 lipca 2022

Podatek VAT

Samochód zabytkowy - nabycie i sprzedaż

Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą pojazdów używanych często w ramach rozwoju zwiększają swój asortyment o auta kolekcjonerskie. Samochód zabytkowy musi spełniać odpowiednie warunki aby został za taki uznany. Jak rozliczać jego zakup i sprzedaż?

27 marca 2022

Podatek VAT

Zaliczka na 100% zamówienia - rozliczenie

W wielu przypadkach firmy pobierają od swoich klientów zaliczki na poczet przyszłej usługi lub dostarczenia towaru. W tej sytuacji otrzymana zaliczka powinna zostać opodatkowana tylko VAT. Sprawdź, jak powinna być rozliczona zaliczka na 100% zamówienia!

26 kwietnia 2022

Podatek VAT

Sprzedaż za 1 grosz - rozliczenie podatku VAT

Przedsiębiorcy często w ramach akcji promocyjnych dokonują sprzedaży za 1 grosz. Czy sprzedaż za 1 grosz podlega opodatkowaniu? Czy możliwe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych na towary przeznaczone do takiej sprzedaży?

10 czerwca 2021

Podatek VAT

Likwidacja kwartalnego VAT - kogo dotyczy

Nowelizacja przepisów ustawy o VAT od stycznia 2017 roku wprowadza zmiany w zakresie możliwości kwartalnego składania deklaracji VAT. Składałeś do tej pory VAT-7K a VAT-UE kwartalnie? Zobacz czy likwidacja kwartalnego VAT dotyczy również i Ciebie?!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

CIT 15% - jednoosobowa działalność czy spółka z o.o. - co się opłaca?

Jednoosobowa działalność czy spółka z o.o.? Przed takim pytaniem stają nie tylko nowi przedsiębiorcy ale też tacy, którzy od lat są na rynku. Obniżono do 15% stawkę CIT (podatku od osób prawnych) zobacz co się opłaca - własna działalność czy spółka?

19 kwietnia 2022

Ordynacja podatkowa

Śmierć przedsiębiorcy a rozliczenia z fiskusem

Śmierć przedsiębiorcy narzuca na spadkobierców obowiązek rozliczeń z fiskusem. Często jednak, nie zdają sobie oni z tego sprawy. Jakie regulacje dotyczą takiej sytuacji? Co jeśli działalność będzie kontynuowana? Dowiedz się, czytając artykuł.

10 lutego 2022

Podatek VAT

Odliczenie VAT od zakupów przed rejestracją na VAT-R

Czy możesz odliczyć podatek zanim zarejestrujesz się w urzędzie skarbowym na druku VAT-R. Kiedy następuje odliczenie VAT z tytułu zakupów dokonanych przed rejestracją jako czynny podatnik VAT? Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły w tym temacie!

24 kwietnia 2022

Ordynacja podatkowa

Czynności sprawdzające - czym się różnią od postępowania lub kontroli?

Wobec podatnika Urząd Skarbowy najczęściej może toczyć postępowanie lub kontrole podatkową. Jednak istnieje również mniej formalna procedura czyli czynności sprawdzające. Czym są? Jakie uprawnienia posiada organ w ich toku? Przeczytaj w artykule.

24 marca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów