Księgowość dla ryczałtowców

Rozliczaj ryczałt ewidencjonowany, płać niskie podatki !!!

✅ wystawiaj faktury,
✅ księguj dokumenty,
✅ łatwo rozliczaj podatki.
Zawsze ze wsparciem ekspertów księgowych.
Załóż darmowe konto

Wystawianie faktur

Proste wystawianie faktur ze stawką ryczałtową

Księgowanie

W łatwy sposób zaksięgujesz faktury

Wyliczanie podatków

Jednym kliknięciem wyliczysz podatki

Platforma do księgowości

gwarantuje prawidłowe rozliczanie podatków

Mobilne fakturowanie

Rozliczenie z ZUS

Ewidencje VAT

Dane zawsze pod ręką

Pomoc ekspertów

Chciałbym rozliczać się w systemie w formie ryczałtu, jednak nie widzę nigdzie takiej możliwości. Proszę o pomoc w tej sprawie.

System wFirma.pl umożliwia rozliczanie podatku dochodowego w formie ryczałtu ewidencjonowanego. Do końca 2020 roku dostępnych było 7 stawek ryczałtu dla poszczególnych przychodów, tj. 20%, 17%, 12,5%, 8,5%, 5,5%, 3% oraz 2%. Natomiast po zmianie, która ma miejsce od 1 stycznia 2021 roku ustawodawca wprowadził 8 stawek ryczałtu, tj. 17%, 15%, 12,5%, 10%, 8,5%, 5,5%, 3% i 2%. Dodatkowo, została zlikwidowana stawka ryczałtu 20%.

Zeznanie roczne PIT-28 - jak wygenerować i uzupełnić w systemie!

Podatnicy, którzy dokonują rozliczeń za pomocą ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych zobowiązani są do złożenia zeznania rocznego w celu rozliczenia prowadzonej działalności gospodarczej. Odpowiednim drukiem do rozliczenia rocznego jest PIT-28. Aby wygenerować zeznanie roczne PIT-28 należy przejść do zakładki START » PODATKI » DEKLARACJE ROCZNE » DODAJ DEKLARACJĘ » ROCZNA DEKLARACJA ZRYCZAŁTOWANEGO PODATKU DOCHODOWEGO (PIT 28). Następnie należy wybrać Cel złożenia: złożenie deklaracji lub korekta deklaracji.

Czy system posiada Jednolity Plik Kontrolny dla Ewidencji przychodów - JPK EWP

Tak, system posiada JPK EWP - Od lipca 2018 roku podatnicy prowadzący księgowość w formie Ewidencji przychodów (ryczałt) zostali zobowiązani do przekazywania w postaci elektronicznej na żądanie organów podatkowych i organów kontroli skarbowej pliku JPK EWP. Przekazanie odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej lub na informatycznym nośniku danych w postaci jednolitego pliku kontrolnego.

Mobilne fakturowanie

Księgowość podatkowa

Analizy stanu firmy

Windykacja dłużników

Integracja z ZUS

Płatności online

Alerty i powiadomienia

Pomoc ekspertów

Bezpieczeństwo danych