0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Prawny

Windykacja

Ile może trwać egzekucja z nieruchomości?

Jak długo może trwać egzekucja z nieruchomości? Kiedy następuje zajęcie nieruchomości przez komornika? Czy o zajęciu nieruchomości komornik informuje wierzyciela? Dowiedz się, w którym dziale księgi wieczystej ujmowana jest wzmianka o zajęciu!

3 kwietnia 2022

Prawo gospodarcze

Skuteczne doręczenie w postępowaniu cywilnym

Postępowanie przed sądem cywilnym wiąże się ze wzmożoną korespondencją i dużym przepływem dokumentów. Ważne w tym kontekście są takie pojęcia jak doręczenie w postępowaniu cywilnym. Co to jest i kiedy ma miejsce? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Reklama wprowadzająca w błąd a prawo w marketingu

We współczesnym marketingu ma miejsce wiele nadużyć, a prawdopodobnie najpopularniejszym z nich jest reklama wprowadzająca w błąd. Czy wiesz, kiedy mamy do czynienia z tym rodzajem reklamy oraz czy taki czyn jest zabroniony? Sprawdź!

2 marca 2022

Windykacja

Giełda długów - sprawdź czym jest

Z giełdy długów korzystają wierzyciele, którym dłużnicy zalegają z płatnościami i mimo nawoływania do zapłaty zwlekają z rozliczeniem. Giełda długów to rejestr informacji gospodarczych dotyczący wierzytelności z ofertami ich wykupu. Dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Windykacja

Umorzenie długu - jakie korzyści z tego płyną?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że umorzenie długu nie przynosi żadnych korzyści dla wierzyciela a wręcz przeciwnie ponosi on tym sposobem same straty. Jaki jest sens stosowania takiego rozwiązania? Sprawdź, kiedy można umorzyć dług!

5 lutego 2022

Prawo gospodarcze

Na tropie nieuczciwego kontrahenta

Zdarza się, że przy podpisywaniu umowy z nowym kontrahentem przedsiębiorcy opierają się wyłącznie na jego zapewnieniach oraz własnych obserwacjach.

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Egzekucja komornicza - co może zająć komornik?

Egzekucja komornicza to ostateczność w postępowaniu o odzyskanie zaległych wierzytelności. Pojawia się zatem pytanie co może zająć komornik. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat! Wyjaśniamy w artykule!

26 stycznia 2022

Prawa autorskie

Wzór użytkowy - czym jest i dlaczego warto go chronić?

Wzór użytkowy podnosi wartość produktu. W związku z tym jego ochrona jest bardzo ważnym elementem strategii marketingowej każdego producenta czy projektanta. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest wzór użytkowy i dlaczego warto go chronić!

28 maja 2022

Prawo gospodarcze

Dobra osobiste - czym są i komu przysługują według Kodeksu cywilnego?

Dobra osobiste, stanowiące dobra niemajątkowe, zgodnie z Kodeksem cywilnym przysługują wszystkim osobom fizycznym oraz prawnym. Jakie konsekwencje prawne może ponieść osoba, która naruszyła swoim działaniem czyjeś dobro osobiste? Sprawdź!

9 maja 2022

Prawo gospodarcze

Tytuł egzekucyjny a tytuł wykonawczy - jakie są różnice?

Przedsiębiorca, który zalega ze spłatą zobowiązań obawia się przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaka jest różnica między tytułem egzekucyjnym a tytułem wykonawczym!

17 stycznia 2022

Prawa autorskie

Prawa autorskie zależne - z czym się wiążą?

Komu przysługują prawa autorskie do utworu? Oczywiście jego twórcy. Co jednak w sytuacji, gdy inna osoba będzie chciała dokonać modyfikacji utworu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym są prawa autorskie zależne!

26 kwietnia 2022

Prawo gospodarcze

Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym

Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym jest sposobem przyspieszającym postępowanie sądowe i szybkim sposobem na dochodzenie roszczeń pieniężnych od dłużników. Jest to jednak tryb przewidziany tylko dla roszczeń pieniężnych! Dowiedz się dlaczego?

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Struktura sądów a postępowanie cywilne

Każdy sąd powszechny dzieli się na wydziały. Sprawy w postępowaniu cywilnym przedsiębiorcy kierowane są do odpowiednich wydziałów właściwych dla rozpoznania danej sprawy. Dowiedz się, jak funkcjonuje struktura sądów w Polsce!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Błędy i omyłki w wyroku sądowym - jak je sprostować?

Pisma przychodzące z sądu z założenia powinny być nienagannie sformułowane i nie zawierać niedociągnięć. W rzeczywistości sprawa ma się nieco inaczej - błędy i omyłki w wyroku sądowym nie są rzadkością. Jak je sprostować? Podpowiadamy w artykule!

2 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Czym jest poręczenie cywilne?

Zabezpieczenie wierzytelności tak, żeby nawet w razie niespełnienia przez dłużnika zobowiązania nie ponieść strat, jest dla każdego wierzyciela niezwykle ważną sprawą. Takim właśnie zabezpieczeniem wierzytelności jest poręczenie cywilne.

28 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów