0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Co grozi za opóźnienie w dokonaniu przeglądu kasy rejestrującej?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Przedsiębiorca ewidencjonujący sprzedaż przy wykorzystaniu kas fiskalnych nie powinien zapominać o obowiązku przeprowadzania przeglądów technicznych. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, takie serwisowanie powinno być przeprowadzane nie rzadziej niż co 24 miesiące. Co grozi za opóźnienie w dokonaniu przeglądu kasy rejestrującej? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Konsekwencje niezgłoszenia kasy do obowiązkowego przeglądu technicznego opierają się na art. 111 ust. 3a ustawy o VAT. Zgodnie z tym zapisem, jeśli przedsiębiorca nie dopełni swoich obowiązków w ciągu trzech lat od momentu, kiedy rozpoczął korzystanie z kasy, będzie zobowiązany do zwrotu ulgi lub otrzymanej z urzędu kwoty, przeznaczonej na zakup kasy.

Tego typu rozliczenie należy przeprowadzić do 25 dnia po miesiącu (lub kwartale w przypadku podatników VAT kwartalnych), w którym doszło do przekroczenia terminu. Natomiast nie jest do końca ustalone, czy zwrot funduszy powinien zostać przekazany bezpośrednio na konto urzędu, czy też uwzględniony podczas generowania zwykłej deklaracji.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów