0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zobacz, jakie korzyści płyną z korzystania z programu do rozliczenia PIT-37

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Coroczne rozliczenie podatkowe z urzędem skarbowym jest obowiązkiem każdego, kto otrzymuje dochody – niezależnie od tego, czy są one związane z pracą zarobkową, emeryturą czy też rentą. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na przesłanie deklaracji podatkowej za ubiegły rok drogą elektroniczną oraz w jaki sposób może Ci w tym pomóc program do rozliczenia PIT-37.

PIT-37 – których osób dotyczy?

PIT-37 dotyczy tych osób, które otrzymują dochód z tytułu umowy o pracę, z tytułu świadczeń przedemerytalnych, emerytalnych i rentowych, a także z umowy o dzieło czy umowy zlecenie. Na podstawie tego typu formularza należy rozliczyć również zarobki uzyskiwane w ramach pełnionych funkcji. Deklarację PIT-37 rozlicza się na podstawie uzyskanego od pracodawcy PIT-11. Z formularza PIT-37 nie korzystają osoby prowadzące własną działalność gospodarczą – na ich potrzeby ustawodawca przygotował inne druki.

Program do rozliczenia PIT-37 – dlaczego warto z niego korzystać?

Tym, co głównie przemawia za rozliczeniem PIT-37 przy pomocy programu komputerowego jest wygoda. Nie musisz jeździć do urzędu skarbowego właściwego swojemu adresowi zameldowania tylko po to, aby złożyć druk w stosownym terminie. Całą procedurę możesz zamknąć bez wychodzenia z domu, w dowolnym miejscu i czasie, korzystając z łącza internetowego. Jeśli chodzi o rozliczenie pit program ma również tę przewagę, że w sposób automatyczny pokazuje błędy lub ominięte pola, które są wymagane do prawidłowego rozliczenia. W ten sposób ograniczają problem wynikający z pominięcia danego okienka na skutek nieuważności podatnika oraz – co się z tym później wiąże – dokonywanie korekty celem naprostowania całej sytuacji. Program do rozliczania PIT jest bardzo pomocny dla osób, które na co dzień nie mają do czynienia z podatkami, formularzami ani rachunkowością.

Zobacz, jakie argumenty przemawiają za tym, aby przekazać 1% podatku Organizacjom Pożytku Publicznego

Warto swoimi odpowiedzialnymi decyzjami wspierać Fundacje dla dzieci. Można przy okazji corocznego rozliczenia PIT przekazać swój 1% podatku na niepełnosprawne dzieci, które potrzebują kosztownej rehabilitacji, turnusów i sprzętu. Warto to zrobić m.in. na rzecz Fundacji Agnieszka. Jednym z najważniejszych argumentów, przemawiających za tym, aby przekazać 1 procent podatku osobom potrzebującym jest możliwość pomagania im przy wykorzystaniu pieniędzy, które i tak musiałbyś przekazać do budżetu państwa. Organizacje Pożytku Publicznego prowadzą działania celowane w konkretną grupę osób, doskonale znają ich problemy i potrzeby, dlatego są w stanie mądrze spożytkować każdą złotówkę, którą się z nimi podzielić. 1% podatku na chore dzieci pomoże zmienić na lepsze ich świat, wesprzeć je we wchodzeniu w dorosłość i spełnianiu marzeń pomimo fizycznych trudności. Warto czynić dobro, bo ono zawsze powraca do człowieka.

W jaki sposób można sprawdzić listę OPP?

Jeśli chodzi o 1 procent podatku, lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do jego otrzymania została zgromadzona na stronie internetowej Narodowego Instytutu Wolności.

Artykuł partnera, tekst zewnętrzny

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów