0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Przedsiębiorcze kobiety dostaną wsparcie finansowe

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Prowadząc własną działalność, należy trzymać rękę na pulsie. Regularne sprawdzanie dostępnych projektów, grantów i możliwości może sprawić, że nie przegapisz okazji, a Twoja firma naprawdę się rozwinie. To szansa, by zrealizować wyjątkowe projekty, które będą miały pozytywny wpływ nie tylko na Twoją działalność, ale na Twoich klientów, najbliższą okolicę, czy poprawę jakości życia innych. Warto więc na bieżąco sprawdzać dostępne wsparcie finansowe dla swojej działalności. Sprawdź, nowe możliwości dla kobiet!

Prócz korzystania z finansowania, warto sprawdzać konkursy, jak wydarzenia dla przedsiębiorczych kobiet. Często organizatorzy zakładają wsparcie finansowe dla ciekawych biznesów. To sposób, by nie tylko się wyróżnić, ale dotrzeć do nowych odbiorców - klientów, a także inwestorów i zapisać się w ich pamięci. Jeden z takich konkursów to Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, który nagradza przedsiębiorcze kobiety działające w Polsce. 

Fundusze Norweskie

Od końcówki 2019 roku dostępne są małe granty dla przedsiębiorczych kobiet. Maksymalne dofinansowanie to 200 000 euro. Ogłoszenie konkursu nastąpiło w listopadzie 2019 roku, jednak start wniosków dostępny jest od 7 stycznia, a koniec ich przyjmowania to 31 marca 2020.

Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet ma zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorców i oraz wdrożenie innowacji w takich obszarach: technologie przyjazne środowisku, innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich oraz technologie poprawiające jakość życia.

Kto może otrzymać grant?

Projekt przeznaczony jest dla kobiet, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą oraz mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. We wspominanych przedsiębiorstwach kobieta musi być wspólnikiem uprawnionym do reprezentowania spółki, bądź wspólnikiem i członkiem organu zarządzającego lub akcjonariuszem i członkiem organu zarządzającego. 

Na co można przeznaczyć otrzymane wsparcie finansowe?

Otrzymane wsparcie finansowe z Funduszy Norweskich można przeznaczyć na działania w 3 kategoriach: usługach, mentoringu i inwestycjach.

Zaliczają się do tego usługi doradcze, które są pomocne w opracowaniu i wdrożeniu innowacji, mentoring, który wspiera rozwój firmy, jak i inwestycje w środki trwałe i inne, które pomogą wdrożyć innowacje w przedsiębiorstwie.

Najważniejsze obszary

Projekty, które mogą otrzymać wsparcie finansowe, powinny należeć do jednego z następujących obszarów: innowacje w dziedzinie zielonych technologii, innowacje w obszarze wód morskich i śródlądowych oraz technologie poprawiające jakość życia.

Partnerstwo z mentorami z Norwegii

Bardzo ważnym elementem programu jest także partnerstwo z podmiotami z Norwegii. Do projektu można zaangażować mentora lub mentorkę z Norwegii. Tym samym można skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych, a tym samym jeszcze lepiej wspierać innowacyjność.

Dotacje

Może otrzymać maksymalnie 200 000 euro, przy czym wsparcie finansowe dla projektu zakłada 85% jego wartości. Twój wkład własny powinien wynosić minimum 15%.

Wysokość dofinansowania jest także uzależniona od firmy, jak i lokalizacji projektu. Dla mikro i małych przedsiębiorstwo przewidziana jest premia +20%, dla średnich premia + 10. Przy sprawdzaniu innych wytycznych warto sprawdzić procentowy udział dofinansowania według mapy pomocy regionalnej.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów