0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ewidencjonowanie przychodów z kasy fiskalnej w KPiR

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Od października będę ujmować sprzedaż na kasie fiskalnej. Jak powinnam ujmować przychody w KPiR, czy konieczne jest dokonywania zapisów co dziennie?

Marta, Lubartów

 

Przedsiębiorcy prowadzący KPiR mają możliwość wyboru sposobu księgowania raportów z kasy rejestrującej. Należy ujmować raporty dobowe albo miesięczne (pod datą ostatniego dnia miesiąca), w kol. 7 KPiR - sprzedaż towarów i usług. Obrotu nie należy ewidencjonować na podstawie obu typów raportów, by uniknąć zdublowania przychodów.

§ 20 rozporządzenia w sprawie KPiR:

1. Podatnicy, którzy ewidencjonują obrót przy zastosowaniu kas rejestrujących, dokonują zapisów w księdze na podstawie danych wynikających z raportów dobowych, z zastrzeżeniem ust. 2, skorygowanych o kwoty mające wpływ na wysokość przychodu.

2. Podatnicy, o których mowa w ust. 1, mogą dokonywać zapisów w księdze na koniec każdego miesiąca, w terminie określonym w § 30 ust. 1, na podstawie danych wynikających z raportów miesięcznych skorygowanych o kwoty mające wpływ na wysokość przychodu.

W praktyce najczęściej korzysta się z możliwości wprowadzenia raportu z kasy fiskalnej na ostatni dzień miesiąca, co pozwala na zaoszczędzenie czasu.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów