Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo pracy

Prawo pracy

Śmierć dziecka - jakie są prawa kobiety po stracie dziecka?

Śmierć dziecka z powodu poronienia jest tragicznym wydarzeniem. Powoduje wiele problemów kobietom, które chciałby skorzystać choćby z minimalnego wymiaru urlopu macierzyńskiego. W takiej sytuacji kobieta może skorzystać z 8 tygodni takiego urlopu.

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Koszty dokształcania pracownika - kiedy i w jakiej wysokości można ubiegać się o ich zwrot?

Pracownik może za zgodą lub z inicjatywy pracodawcy podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Jednak czy koszty dokształcania pracownika podlegają zwrotowi? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej, na temat dokształcania pracownika!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Wynagrodzenie urlopowe przy nowej umowie

Jak wyliczyć wynagrodzenie urlopowe przy nowej umowie o pracę z pracownikiem? Jakie zasady obowiązują? Co uwzględnia się, a co wyłącza przy ustalaniu wynagrodzenia urlopowego? Chcesz poznać odpowiedzi na te pytania? Przeczytaj, a dowiesz się więcej!

19 maja 2022

Prawo pracy

Umowa przedwstępna z kandydatem do pracy

Kodeks pracy przewiduje możliwość podpisania z kandydatem do pracy pewnej umowy. Umowa przedwstępna jest gwarantem dla obu stron stosunku pracy, że umowy docelowa faktycznie zostanie podpisana w określonym terminie. Sprawdź charakterystykę takiej umowy!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Zakaz handlu w niedziele od 2018 roku

Od 1 marca 2018 roku zostanie wprowadzony zakaz handlu w niedziele. Jednak zmiany będą stopniowe. Docelowo dopiero w 2020 roku zakaz będzie dotyczył prawie wszystkich niedziel. W które niedziele 2018 roku zrobimy zakupy? Sprawdź i bądź na bieżąco!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

50% koszty uzyskania przychodu - zmiana zasad stosowania od 2018 roku

50% koszty uzyskania przychodu zostanie zawężona od 1 stycznia 2018 do dochodów z określonych rodzajów działalności twórczej! Kto będzie miał możliwość z tego korzystać? Dla kogo ta zmiana jest niekorzystna? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Ograniczenia i wyłączenia obowiązku tworzenia ZFŚS - konsekwencje dla pracodawców

Jakie obowiązki nakłada na pracodawców ZFŚS? Co mają robić pracodawcy, którzy nie są zobligowani do tworzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych? Jakie są konsekwencje dla pracodawców w związku z ograniczeniami obowiązku tworzenia ZFŚS?

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Zasiłek macierzyński - jakie zasady i warunki obowiązują?

Jakim świadczeniem jest zasiłek macierzyński? Czy zawsze przysługuje w okresie urlopu macierzyńskiego? Jakie są zasady i warunki skorzystania z tego zasiłku? Jaki wpływ ma ustanie ubezpieczenia chorobowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Używanie samochodu służbowego do celów prywatnych - nowe interpretacje

Używanie samochodu służbowego do celów prywatnych oznacza dla pracownika osiąganie dodatkowego przychodu. Jest to świadczeniem nie pieniężne. Czy w związku z tym pracownik powinien partycypować w korzyściach z tego tytułu? Przeczytaj i sprawdź!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Umowa o zakazie konkurencji w trakcie pracy i po jej wykonywaniu

Umowa o zakazie konkurencji może trwać przez cały okres trwania stosunku pracy lub po jej ustaniu. Wielu przedsiębiorców ma jednak problem z tym, jak prawidłowo ją rozliczyć. Dowiedz się, jak kształtuje się zakaz konkurencji na gruncie ustawy o PIT.

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Zezwolenie na pracę - czy obcokrajowiec musi je posiadać?

Kiedy cudzoziemiec może legalnie pracować w Polsce, bez konieczności posiadania zezwolenia na pracę, które jest wydawane przez urzędy wojewódzkie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy nie jest wymagane zezwolenie na pracę dla cudzoziemca!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Wypłata pracownikom zaległego wynagrodzenia a składki ZUS i podatek

Pracodawca zobowiązany jest do wypłaty wynagrodzenia w terminie. Zdarza się, że wynagrodzenie zostanie wypłacone z opóźnieniem. Czy w takim razie wypłata pracownikom zaległego wynagrodzenia wraz z odsetkami stanowi podstawę składek ZUS i opodatkowania?

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Zatrudnianie cudzoziemców a PIT

Jak wygląda zatrudnianie cudzoziemców w świetle prawa podatkowego? Na czym polega nieograniczony obowiązek podatkowy? Czym się różni od ograniczonego obowiązku podatkowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Rejestracja oświadczenia o zatrudnieniu cudzoziemców - zmiany od 2018 r.

Od 2018 roku rejestracja oświadczenia o zatrudnieniu cudzoziemców będzie kosztowała 30 zł. Od nowego roku zostanie również wprowadzone zezwolenie na pracę sezonową cudzoziemców. Sprawdź, jakie jeszcze czekają nas zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Zatrudnianie cudzoziemców spoza UE - zmiany od 1.01.2018 r.

Od 2018 roku zmianom ulegną przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców spoza Unii Europejskiej. Od nowego roku możliwe będzie zatrudnianie cudzoziemców w ramach zezwolenia na pracę sezonową. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, aby wiedzieć więcej!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów