Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo pracy

Prawo pracy

Rejestracja oświadczenia o zatrudnieniu cudzoziemców - zmiany od 2018 r.

Od 2018 roku rejestracja oświadczenia o zatrudnieniu cudzoziemców będzie kosztowała 30 zł. Od nowego roku zostanie również wprowadzone zezwolenie na pracę sezonową cudzoziemców. Sprawdź, jakie jeszcze czekają nas zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Zatrudnianie cudzoziemców spoza UE - zmiany od 1.01.2018 r.

Od 2018 roku zmianom ulegną przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców spoza Unii Europejskiej. Od nowego roku możliwe będzie zatrudnianie cudzoziemców w ramach zezwolenia na pracę sezonową. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, aby wiedzieć więcej!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Przechowywanie dokumentacji pracownika po ustaniu zatrudnienia

Przechowywanie dokumentacji pracownika, w tym nie tylko akt osobowych, lecz także dokumentów płacowych i innych dokumentów powstających w trakcie zatrudnienia, to obowiązek każdego pracodawcy. Dowiedz się, jak jest teraz i jakie są proponowane zmiany!

28 maja 2022

Prawo pracy

Zagraniczna podróż służbowa prywatnym samochodem

Regulacji dotyczących rozliczania kosztów podróży służbowych nie znajdziemy zestawionych w jednym akcie prawnym.

21 grudnia 2020

Prawo pracy

Jak korzystnie wpłynąć na obieg dokumentów pracowniczych?

Istnieje wiele interaktywnych narzędzi mających na celu usprawnienie obiegu dokumentów pracowniczych. Dowiedz się, jak korzystnie wpłynąć na obieg dokumentów pracowniczych w Twojej firmie, aby zaoszczędzić czas i pieniądze!

6 października 2021

Prawo pracy

Zapomoga dla pracowników - czy podlega opodatkowaniu?

Pracodawca ma możliwość pomóc swoim pracownikom, którzy z różnych przyczyn znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Jedną z najbaradziej popularnych form pomocy jest zapomoga dla pracowników. Czy podlega ona oskładkowaniu i opodatkowaniu? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Praca nakładcza - charakterystyka

Praca nakładcza inaczej nazywana jest pracą chałupniczą. Czym się charakteryzuje? Czy traktowana jest jako stosunek pracy, czy umowa cywilnoprawna? Jakie uprawnienia ma pracownik? Odpowiedź znajduje się w artykule! Przeczytaj, a dowiesz się więcej!

4 kwietnia 2022

Prawo pracy

Zwolnienie lekarskie w formie elektronicznej od lipca 2018

Zwolnienie lekarskie w formie elektronicznej funkcjonuje od 2016 roku. Jednak data wykluczająca wystawianie zwolnień w formie papierowej została przesunięta na lipiec 2018 rok. Dlaczego i co się z tym wiąże? Odpowiedź znajduje się w naszym artykule!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Rekompensata za nadgodziny - co warto wiedzieć

Jeżeli pracownik zmuszony jest zostać w pracy po godzinach, pracodawca zobowiązany jest do udzielenia mu wolnego w zamian za nadgodziny bądź do dodatkowej rekompensaty pieniężnej. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czym jest rekompensata za nadgodziny!

24 marca 2022

Prawo pracy

Jak odzyskać nadpłacone wynagrodzenie?

Jak wiadomo przepisy Kodeksu pracy jasno wskazują sytuacje, w których przedsiębiorca może dokonać potrąceń z wynagrodzenia pracownika nie potrzebując jego zgody. Jednak co zrobić w sytuacji kiedy zostało nadpłacone wynagrodzenie? Przeczytaj o tym!

6 stycznia 2018

Prawo pracy

Handel w czasie świąt - czy jest dopuszczalny?

Handel w czasie świąt może prowadzić jedynie przedsiębiorca lub pracownik zatrudniony na umowę cywilnoprawną. Jakie dni są ustawowo wolne od pracy? Jaki wpływ na to ma rodzaj zawartej umowy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Czy znasz zimowe obowiązki pracodawcy?

Zima jest szczególnie uciążliwa dla pracowników wykonujących pracę na zewnątrz. Pracodawca musi znać swoje obowiązki, które wiążą się z niską temperaturą lub warunkami atmosferycznymi takimi jak śnieg. Poznaj zimowe obowiązki pracodawcy!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Zadaniowy czas pracy a praca w godzinach nadliczbowych

Pracodawcy coraz częściej zgadzają się na nienormowany, czyli zadaniowy czas pracy. Należy pamiętać, że nie oznacza to, że liczba godzin pracy nie jest określona. Czy pracując w takim systemie, można wykonywać pracę w godzinach nadliczbowych? Dowiedz się!

18 lutego 2021

Prawo pracy

Delegacja a oddelegowanie pracownika - różnice

Jak odróżnić, czy pracownik jest w podróży służbowej, czy został oddelegowany do innej miejscowości w celu wykonywania pracy? Delegacja a oddelegowanie pracownika to skomplikowany temat. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat prawnych wątpliwości!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Zatrudnienie emeryta a rozliczenie składek ZUS

Zatrudnienie emeryta i opłacanie za niego składek ZUS jest zależne od rodzaju umowy jaką z nim zawrze przedsiębiorca. Emeryci mogą świadczyć pracę na podstawie umowy o pracę, zlecenie i o dzieło. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów