0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Dokumentowanie eksportu towarów do krajów Unii Europejskiej

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Od lutego będę dostarczał moje produkty do firmy z Wielkiej Brytanii. Z tego co się orientuję na fakturze podaję ceny netto z VAT-em 0%, jak mam to dalej rozliczyć, czy muszę wystawiać dodatkowo jakiś dokument oraz czy powinienem sporządzić jakąś dodatkową deklarację do Urzędu Skarbowego?

Kolejne pytanie dotyczy faktur zaliczkowych, ponieważ po zapłacie przez klienta na realizację zamówienia potrzebuję do 10 dni, czy wystawiam tak jak w sprzedaży krajowej fakturę zaliczkową do otrzymanej wpłaty?

Tomasz, Kraków

 

Przede wszystkim konieczna będzie rejestracja do VAT-UE na druku VAT-R. W przypadku wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (sprzedaż na rzecz firmy zgłoszonej do VAT-UE), przedpłaty nie powodują obowiązku podatkowego, stąd nie wystawia się faktur zaliczkowych. Fakturę należy przygotować w momencie wysyłki towarów, stosując stawkę VAT 0%.

Wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów wykazuje się w deklaracjach VAT-7/VAT-7K. Dodatkowo do 15 dnia miesiąca następującego po danej transakcji należy złożyć do US informację podsumowującą VAT-UE.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów