0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kiedy kupić kasę fiskalną?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Otworzyłem działalność w 2014 r. Przychody uzyskane od klientów indywidualnych nie przekroczyły za ten rok 20 000 PLN. Załóżmy, że w 2015 r. przychody przekroczyły próg limitu w dniu 8 maja. Czy muszę i jeśli tak, to kiedy kupić kasę fiskalną?

Krystian, Poznań

 

Dużo zależy od tego, jaki rodzaj działalności Pan prowadzi, bowiem są wyjątki, przy których nawet po przekroczeniu limitu 20 000 zł można dalej korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej (np. sprzedaż wysyłkowa czy świadczenie usług, przy których całość wpłat wpływa na rachunek bankowy, a z dodatkowych ewidencji wynika, jakiej konkretnie transakcji dotyczyła zapłata).

Jeśli nie dotyczą Pana żadne wyjątki (np. sprzedaż prowadzona jest stacjonarnie), to po przekroczeniu limitu 20 000 PLN ma Pan dwa miesiące po miesiącu przekroczenia na instalację kasy. Jeśli zatem limit przekroczony został w maju, to kasę należy zgłosić do właściwego urzędu skarbowego i zainstalować do 1 sierpnia.

Proszę również mieć na uwadze, że jeśli sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych została rozpoczęta w trakcie 2014 roku, to limit 20 000 zł oblicza się proporcjonalnie.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów