0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Handel internetowy - odbiór osobisty, płatność gotówką a kasa fiskalna

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Prowadzę handel internetowy, który opodatkowuję 3% stawką ryczałtu. Chciałabym się dowiedzieć, czy klient może odbierać towar osobiście? Rozumiem bowiem, że kasę fiskalną trzeba mieć dopiero, gdy uzyskam przychód 20 000 zł. Poza tym, czy klient musi wykonać przelew, czy mogę otrzymać zapłatę w gotówce?

Joanna, Zielona Góra

 

Jeżeli prowadzi Pani sklep internetowy i dopuszcza Pani odbiór osobisty, to korzystanie ze zwolnienia ze względu na limit sprzedaży 20 000 zł na rzecz osób nieprowadzących działalności obowiązuje pod warunkiem, że nie prowadzi Pani sprzedaży, która jest wymieniona w rozporządzeniu jako bezwzględnie wymagająca rejestracji na kasie. Sprzedaż tę wymieniono w artykule: Kiedy kasa fiskalna.

Dodatkowo osoby rozpoczynające działalność muszą mieć na uwadze, że limit 20 000 zł liczony jest proporcjonalnie do czasu, w którym działalność w pierwszym roku jest faktycznie prowadzona. Limit na kasę można ustalić przy pomocy kalkulatora limitów na kasę fiskalną.

Jeżeli chodzi o płatności w przypadku korzystania ze zwolnienia z kasy na podstawie limitu, nie ma znaczenia, czy klient dokona zapłaty gotówką, czy przelewem. Natomiast musi Pani mieć na uwadze prawidłowe udokumentowanie sprzedaży, nawet jeżeli korzysta Pani ze zwolnienia z kasy fiskalnej - jeżeli nie wystawia Pani faktury, konieczne jest prowadzenie dziennej ewidencji sprzedaży.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów