0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak rozliczyć zakup grafik z iStockphoto na cele działalności?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Prowadzę sklep internetowy, który rozwijam o część informacyjną związaną z branżą, w której działam. W tym celu zakupiłem prawa do kliku zdjęć od firmy iStockphoto z Kanady. Jestem podatnikiem VAT, jak mam rozliczyć taki zakup pod względem VAT-u?

Filip, Częstochowa

 

Zakup grafik z iStockphoto z Kanady stanowi import usług, co oznacza konieczność naliczenia podatku VAT. Ponieważ jest Pan czynnym podatkiem VAT, a zakup jak zakładam ma związek z działalnością opodatkowaną - transakcja ta będzie neutralna pod względem VAT.

Zapewne faktura za zakup grafik z iStockphoto została wystawiona w walucie obcej, stąd w pierwszej kolejności należy dokonać jej przeliczenia na PLN. Należy w tym celu przyjąć średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień powstania obowiązku podatkowego (a więc dokonania zapłaty lub udostępnienia zdjęć - w zależności co nastąpiło jako pierwsze). Następnie należy wyliczyć kwotę podatku VAT wg stawki 23%.

Wyliczone wartości netto oraz VAT należy ująć w deklaracji VAT zarówno po stronie sprzedaży (pola 27 i 28), jak i zakupu (pola 41 i 42).

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów