Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo pracy

Prawo pracy

Świadczenie alimentacyjne dla byłego małżonka – kiedy jest dopuszczalne?

Czym jest świadczenie alimentacyjne? Czy byłemu małżonkowi mogą się należeć alimenty? A jeżeli tak, to od czego zależy ich przyznanie oraz wysokość? Czy przy przyznawaniu alimentów ważna jest wina rozwodowa? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Kiedy warto wprowadzić zadaniowy czas pracy?

Kodeks pracy opisuje kilka rodzajów systemów czasu pracy. Jednym z nich jest zadaniowy czas pracy. Czym on jest w praktyce? Kiedy opłaca się go wdrożyć danemu pracownikowi? Jakie wynikają z tego korzyści? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

13 grudnia 2021

Prawo pracy

Zasiłek dla rolników w ramach nowej traczy antykryzysowej

Trudny czas związany z epidemią koronawirusa powoduje, że rząd wprowadza kolejne ułatwienia dla pracowników i przedsiębiorców. Kolejna forma wsparcia będzie dotyczyła rolników. Dowiedz się, ile wyniesie zasiłek dla rolników oraz komu będzie przysługiwał!

25 czerwca 2020

Prawo pracy

Uratuj pracowników – jakie rozwiązania daje tarcza antykryzysowa?

Tarcza antykryzysowa to szereg ustaw, które mają na celu ochronić zarówno obywateli, jak i firmy przed skutkami epidemii. Jakie rozwiązania proponuje rząd w celu ochrony miejsc pracy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Okres rozliczeniowy oraz grafik pracy - jak je ustalić?

Jednym z obowiązków pracodawcy jest sporządzenie rozkładu czasu pracy na cały okres rozliczeniowy lub na okres krótszy, wynoszący co najmniej jeden miesiąc. O czym pamiętać tworząc rozkład czasu pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Skan umowy o pracę - czy jest wiążący dla stron umowy?

Stosunek pracy jest regulowany przepisami Kodeksu pracy. W myśl przepisów umowę o pracę zawiera się na piśmie. Czy niezachowanie formy pisemnej umowy o pracę powoduje jej nieważność? Czy skan umowy o pracę jest wiążący? Przeczytaj i sprawdź!

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Badania profilaktyczne – warunek dopuszczenia pracownika do pracy

Za skierowanie pracowników na badania profilaktyczne odpowiada prawodawca. Jakie badania należy wykonać? Kto je przeprowadza? Kto pokrywa koszt takich badań i jaki jest ich czas? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Zwolnienie z PIT nie dla wszystkich cudzoziemców

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wprowadziła zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia. Kto i w jaki sposób może skorzystać ze zwolnienia z podatku? Czy obcokrajowiec również może zostać zwolniony z PIT? Sprawdź!

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych a zaspokajanie roszczeń pracowniczych

Czym jest Fundusz Gwarantowanych Świadczeń pracowniczych? W jakich sytuacjach świadczenia na rzecz osób uprawnionych mogą być wypłacane z FGŚP? Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej na ten temat i poznaj odpowiedzi na te pytania!

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Monitoring - czy pracodawca powinien poinformować o nim pracownika?

Kiedy pracodawca może zainstalowania monitoring w miejscu pracy? Czy pracownik powinien zostać poinformowany o stosowaniu monitoringu w zakładzie pracy? Przeczytaj nasz artykuł, dowiedz się więcej na ten temat i poznaj odpowiedzi na te pytania!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Rola Inspektora PIP przed sądem - jakie się wyróżnia?

Głównym zadaniem Państwowej Inspekcji Pracy jest nadzór nad przestrzeganiem prawa pracy przez przedsiębiorców. Jakie jest rola inspektora PIP przed sądem? W jakich sytuacjach inspektor może wystąpić do sądu pracy z pozwem? Sprawdź w artykule!

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Wolne zawody – czyli jakie?

Wolne zawody są opisane i wymienione w Kodeksie spółek handlowych. Czym charakteryzuje się wolny zawód? Jakie przywileje mają osoby, które pracują w wolnym zawodzie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Obiad i nocleg – przychód podatkowy pracownika mobilnego

Finansowanie noclegów oraz wyżywienia pracownikom mobilnym jest powszechną praktyką w obecnych czasach. Kiedy zakup obiadu i sfinansowanie noclegu stanowi przychód podatkowy pracownika? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat przychodów pracowniczych!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy

Czy za wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy traktuje się wypadek, któremu pracownik uległ: w czasie podróży służbowej; podczas szkolenia w zakresie powszechnej samoobrony; przy wykonywaniu zadań zleconych przez organizacje związkowe? Sprawdź!

4 lipca 2022

Prawo pracy

Środki w OFE po rozwodzie - najważniejsze informacje

Rozwód małżonków w większości przypadków wiąże się również z koniecznością podziału majątku. Do jakiego majątku wchodzą składki OFE? Czy środki w OFE po rozwodzie również ulegają podziałowi? Z artykułu dowiesz się więcej na ten temat!

7 kwietnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów