0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Czy należy składać okresowe deklaracje do urzędu skarbowego?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Rozpoczęłam prowadzenie działalności gospodarczej. W przypadku uzyskania przychodu do 20 dnia każdego miesiąca odprowadzam zaliczkę na podatek dochodowy. Czy w związku z tym mam obowiązek wysłać deklaracje do urzędu skarbowego?

Anna, Kamienna Góra

 

20 dnia każdego miesiąca upływa termin płatności zaliczki na podatek dochodowy za miesiąc poprzedni. Jeżeli podatnik wybrał rozliczenie kwartalne to obowiązek zapłaty zaliczki na podatek dochodowy upływa 20 dnia miesiąca następującego po zakończeniu kwartału. Od 1 stycznia 2007 roku został zniesiony obowiązek składania deklaracji PIT-5/PIT-5L, dotyczących zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Obecnie wystarczy dokonać zapłaty, a jedynie na koniec roku złożyć zeznanie roczne. Wszystkie zaliczki okresowe zostaną wykazane właśnie w PIT rocznym, który należy złożyć do urzędu skarbowego do 30 kwietnia roku następującego po tym, który jest rozliczany.

Proszę jednak pamiętać, że inaczej jest w przypadku podatku VAT. Czynni podatnicy VAT zobowiązani są przesyłać deklaracje zawsze do 25 dnia miesiąca następującego po okresie rozliczeniowym (miesiącu/kwartale).

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów