0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak anulować paragon z kasy fiskalnej przy zwrocie towarów?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W październiku nabiłam na kasę rejestrującą sprzedaż, a co za tym idzie wystawiłam paragon. W grudniu klient zwrócił cały zakupiony towar. Jestem czynnym podatnikiem VAT i rozliczam się na zasadach ogólnych (podatkowa księga przychodów i rozchodów). Czy w tym przypadku powinnam dokonać jakichkolwiek korekt w prowadzonych ewidencjach i przede wszystkim jak anulować paragon z kasy fiskalnej?

Jowita, Polkowice

 

Przepisy podatkowe nie posługują się pojęciem anulowania paragonu fiskalnego.

Jak anulować paragon z kasy fiskalnej?

Jeżeli transakcja doszła do skutku, to nie ma możliwości jej anulowania. W przypadku, gdy sprzedaż została udokumentowana paragonem z kasy fiskalnej, a nastąpił zwrot towaru do paragonu, sprzedawca powinien dokonać kilku czynności, a mianowicie:

  • dokonać zapisu w ewidencji zwrotów towaru (zeszyt zwrotów), a pod zapis podpiąć oryginalny paragon zwrócony przez nabywcę;

  • sporządzić protokół zwrotu;

  • wprowadzić na podstawie ewidencji zwrotów zapis korygujący ze znakiem minus w:

Jak zaksięgować ewidencję zwrotów towaru w systemie wfirma.pl?

W celu zaksięgowania ewidencji w systemie wfirma.pl należy przejść do zakładki: PRZYCHODY » INNE PRZYCHODY » DODAJ INNY PRZYCHÓD » SPRZEDAŻ. W oknie dodawania przychodu należy zaznaczyć BRAK KONTRAHENTA i uzupełnić pozostałe dane (kwoty) zgodnie z danymi znajdującymi się w podsumowaniu ewidencji w wartości ujemnej (poprzedzonej znakiem minus). Po uzupełnieniu podstawowych danych należy przejść do zakładki ZAAWANSOWANE i w polu RODZAJ SPRZEDAŻY W JPK V7 wybrać z listy opcję RO.

Jak anulować paragon z kasy fiskalnej

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów