0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Montaż instalacji gazowej a koszty w ramach kilometrówki

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W działalności wykorzystuję prywatny samochód, do którego prowadzę ewidencję przebiegu pojazdu, a koszty rozliczam w ramach tzw. “kilometrówki”. Planuję w najbliższym czasie zamontować instalację gazową. Czy taki wydatek mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, oczywiście w ramach limitu “kilometrówki”?

Jakub, Kalisz

 

Kosztów montażu instalacji gazowej w samochodzie prywatnym wykorzystywanym do celów działalności gospodarczej, do którego prowadzona jest kilometrówka, nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Do kosztów podatkowych można zaliczyć bowiem jedynie wydatki związane z bieżącym użytkowaniem pojazdu. Instalacja gazowa wykracza poza tę kategorię wydatków i stanowi ulepszenie (ponieważ następuje zwiększenie wartości samochodu).

Potwierdzeniem takiego stanowiska jest odpowiedź Urzędu Skarbowego Poznań-Jeżyce z dnia 1 września 2005 roku (sygn. SD/415-47/05) na zapytanie podatnika dotyczące właśnie możliwości zaliczenia zakupu i montażu instalacji gazowej do prywatnego samochodu, rozliczanego w ramach kilometrówki.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów