0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Obowiązek złożenia deklaracji VAT zastąpiony JPK_V7

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Jestem nowym przedsiębiorcą. Firmę założyłam dnia 01.10.2020 roku. Do kiedy zatem mam obowiązek złożenia deklaracji VAT w urzędzie skarbowym, czy obowiązuje mnie nowy JPK_V7, do kiedy się rozliczam gdy wybrałem formę miesięczną?

Kamila, Legionów

 

Jeżeli na druku VAT-R zadeklarowano formę miesięczną, podatnik do okresu za wrzesień 2020 r. miał obowiązek złożenia deklaracji VAT-7 do 25. dnia miesiąca następującego po tym, którego dotyczy rozliczenie. Natomiast w związku z faktem, iż od 1 października 2020 r. podatnicy VAT czynni nie mają już obowiązku składania deklaracji VAT i pliku JPK_VAT, lecz plik JPK_V7, będzie Pana zobowiąz zobowiązany od rozliczenia za październik 2020 r. złożyć do urzędu nową strukturę jednolitego pliku kontrolnego w postaci JPK_V7M (przy rozliczeniu miesięcznym)

Forma wysyłki deklaracji podatkowej JPK_V7

Deklaracje podatkową jaką jest plik JPK_V7 składa się wyłącznie w formie elektronicznej, nie ma możliwości przekazywania jej w formie papierowej lub na nośniku danych. W przypadku niedopełnienia terminu wysyłki pliku JPK_V7, aby uniknąć negatywnych konsekwencji zaleca się złożenie pisma czynny żal.

JPK_V7 w systemie wfirma.pl

Użytkownicy systemu wfirma.pl mogą wygenerować plik JPK_V7 bezpośrednio z systemu na podstawie księgowanych wydatków i wystawionych faktur sprzedaży. Aby było to możliwe należy przejść do zakładki START » PODATKI » JEDNOLITY PLIK KONTROLNY » DODAJ JPK V7 i następnie wybrać odpowiedni okres, za który ma zostać sporządzony JPK:

obowiązek złożenia deklaracji vat

Szczegółowe informacje na temat generowania i wysyłki JPK_V7 w systemie omawia artykuł: Generowanie i wysyłka JPK V7 w systemie wfirma.pl

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów