0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Rozłożenie na raty zaległości podatkowych - warto wiedzieć!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Czy możliwe jest rozłożenie na raty zaległości podatkowych wynikających z rozliczenia podatku dochodowego i podatku VAT? Jeśli tak, to na jakich zasadach? Jakie dokumenty są w tym celu wymagane?

Katarzyna, Piła

 

Zarówno w kwestii podatku dochodowego, jak i podatku VAT istnieje możliwość rozłożenia na raty zobowiązań wobec urzędu skarbowego. Należy w tym celu wystosować odpowiedni wniosek do US.

Przed upływem terminu płatności podatku można złożyć wniosek o odroczenie tego terminu lub rozłożenie spłaty na raty. Zaległości podatkowe mogą być natomiast objęte odroczeniem, układem ratalnym albo umorzeniem.

Podatnik powinien sprecyzować, jaka ulga ma być mu przyznana, jakiego podatku dotyczy i na jakich warunkach chciałby go uregulować (chociaż urząd skarbowy nie jest związany tymi wskazaniami). Wniosek trzeba uzasadnić. Niezbędne jest wykazanie, że za przyznaniem ulgi przemawia ważny interes podatnika lub interes publiczny. Na korzyść wnioskodawcy przemawiają takie okoliczności, jak brak możliwości zarobkowania ze względu na chorobę, utrata majątku w wyniku klęsk żywiołowych, ochrona miejsc pracy itp.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów