0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Przekroczenie limitu kosztów w kilometrówce

Wielkość tekstu:

W mojej firmie wykorzystuję prywatny samochód osobowy, który rozliczam w ramach kilometrówki. W tym miesiącu będę musiała przeprowadzić w nim dość poważny remont i zakupić części na stosunkowo dużą sumę. Jednak wiem, że do kosztów firmy mogę zaliczyć te wydatki tylko w takiej wartości, w jakiej pozwala na to limit. Czy mogę koszty części do samochodu rozłożyć na jakieś raty i rozliczyć je w ciągu kilku miesięcy rozliczania kilometrówki, tak żeby nie przepadły?

Anna, Wrocław

 

Wydatki w ramach kilometrówki są rozliczane narastająco w ciągu całego roku podatkowego. Oznacza to, że jeśli w danym miesiącu wystąpi nadwyżka poniesionych kosztów nad limitem, to zostanie ona rozliczona w miesiącu następnym, w ramach kolejnego limitu. Jeśli nadal koszty będą wyższe niż jest to możliwe do zaliczenia, przeniesione zostaną do okresu kolejnego.

Analogicznie postępuje się także w drugą stronę - jeśli to limit jest wyższy, niż poniesione w danym miesiącu wydatki na samochód, to nadwyżka ta zostanie przeniesiona na miesiące kolejne. Podsumowanie kilometrówki następuje dopiero na zakończenie roku podatkowego.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów