Poradnik Przedsiębiorcy

Zmiany podatkowe w Polskim Ładzie - webinar z Ekspertami Ministerstwa Finansów

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze dla przedsiębiorców na temat zmian podatkowych, które od 2022 roku wprowadza Polski Ład. Spotkanie odbędzie się 29 grudnia 2021 r. od godz.17:30 i współorganizowane jest przez Ministerstwo Finansów i wFirma.pl.

Zapisy:

Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarze należy zarejestrować się klikając link Webinar z MF Ilość miejsc jest ograniczona.

Zmiany podatkowe w Polskim Ładzie - webinar z Ekspertami Ministerstwa Finansów

 

Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo na FB Poradnika Przedsiębiorcy tutaj 

Podczas webinaru eksperci omówią najważniejsze zmiany wprowadzone przez Polski Ład wraz z case study. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertom. Odpowiedzi na wybrane zagadnienia zostaną przygotowane po nowym roku i przesłane uczestnikom webinaru na adres mailowy podany podczas rejestracji. 

Termin: środa 29.12.2021 r. godz. 17:30 

Agenda:

  1. Ulga dla klasy średniej.

  2. Rozliczenie podatkowe w kontekście zmiany w składce zdrowotnej.

  3. PIT 0 dla rodziny 4+.

  4. Ulga na powrót.

  5. Leasing od 2022 r.

 Przy każdym z powyższych bloków tematycznych będą omawiane przykłady.

 

Prelegenci:

Jan Sarnowski - Wiceminister Finansów

Podsekretarz Stanu w MF (od 2019 r.), Pełnomocnik ds. współpracy międzynarodowej w zakresie VAT. Ekspert w zakresie polskiego i niemieckiego prawa podatkowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach doradztwa prawnego i podatkowego w Berlinie i Warszawie. 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Kolonii, a także podyplomowych studiów w zakresie prawa podatkowego (Uniwersytet Warszawski) oraz prawa krajów systemu common law.

W latach 2016-2018 Doradca Ministra Rozwoju i Finansów, odpowiedzialny za koordynację procesu uszczelnienia polskiego systemu podatkowego. Współtwórca i zastępca dyrektora programu GovTech Polska, research fellow Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Autor i współautor publikacji nt. opodatkowania dochodu oraz podatku VAT.

 

Aleksander Łożykowski - Dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych Ministerstwa Finansów

Doradca podatkowy, radca prawny, pracownik Zakładu Podatków Instytutu Finansów SGH, członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego.